Stríbrné prívesky na Darkont.cz
29. 5. 2013

Disloyal - Nineth gate

Slovenské Disloyal zařadíte hned na první pohled mezi soubory, které se vyznačují naprosto nečitelným logem, nesrozumitelným řevem a posedlostí pentagramem a kozlí hlavou. Tak jednoduché to ale není...

Kapela Disloyal se na slovenské hudební scéně pohybuje už dlouhých jedenáct let a přesto vsadím všechny své vlasy na to, že 99 procent čtenářů Rockmag.cz o tomto seskupení nikdy neslyšela. Je to způsobeno tím, že Disloyal hrají styl hudby, určený pouze pár statečným a také tím, že koncertní činnost souboru není nijak přehnaná (je-li vůbec nějaká).

Disloyal je prostě hlas podzemí, což potvrzuje i černošedý obal desky, který naznačuje, že na albu se nenachází žádná “Hanička Písnička.” Kapela také nevyužívá intra, které posluchače připraví na poslech desky, ale rovnou do něj napálí osmiminutovou skladbu To the Kingdom of Shadows (Do království stínů).

Hudba kapely je ale docela dost zajímavá. Mísí se zde různé styly extrémního metalu, kterým vládne mix black a atmospheric metalu. Občas se ale objeví takové okamžiky, které musí ortodoxního black metalistu zklamat a mně naopak potěšit (viz například táhlé kytary v prvním partu The Mysteries). Je znát, že kapela nestojí na místě a ráda experimentuje.

Přiznivci žánru se ale můžou těšit na projížďku peklem. Průvodcem je Komora, zpěvák, jehož hlas láká posluchače do záhrobí. V cíli na ně ale čeká zasloužená odměna, ve formě druhého partu skladby Bathory, který nese název Wrong Side. Jediná otázka při poslechu skladby zní: Kde to sakra jsem?. Píseň je totiž postavená hlavně na klávesách. v I přes delší stopáž (cca pětapadesát minut) jsem se při cestě nenudil. Jediný problém je, že (jak už jsem psal v úvodu) tento typ hudby rozhodně nesedí každému a najít těch pár fajnšmekrů nějaký čas stojí. Pokud se ale kapele podaří prosadit se na tomto poli, rozhodně si trhat vlasy nebudu, neopak.


Interpret:Disloyal
Album:Nineth gate
Počet stop:9
Rok vydání:2012


Autor článku: šrája

Darkont.cz

Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist