Reklama
8. 4. 2014

Do Řady! - Myslím to upřímně

Tepličtí Do Řady! nejsou žádní školáčci, hudební činnost provozují již více než dvacet let a za tu dobu si na naší scéně vybudovala celkem slušnou pozici. A to i přesto, že zářezů v diskografii Do Řady! za ty dvě dekády moc nenasbírali a novinková Myslím to upřímně je teprve páté studiové album kapely.

Povedený Joker spolu s názvem alba dávají tušit, v jakém duchu se deska ponese. Kapela totiž staví na syrovějším punk-rocku, který často sahá k humoru, ale s jeho pomocí se naváží do současných sociálních a politických problémů.

Škoda jen, že vnitřní strany bookletu vypadají o poznání odflákleji, než by posluchač očekával. Tuto vadu ale naštěstí zachraňuje hudba. Ne, že bych při poslechu prožíval stoprocentní extázi, ale kapela se přímo našla v melodickém punk/rocku, kterému nechybí silně ironický náboj a tento styl má zmáknutý dobře.

Jako příklad je dobré zmínit, již podle svého názvu hitovou, Odrhovačku, ve které si chlapi stěžují na to, že už nejsou nejmladší. Této skladbě předchází intro, které se vtipně naváží do našich rádií (k poslechu například na bandzounu kapely).

Mně samotného baví z celé desky nejvíce asi až překvapivě odlehčená skladba Uděláme Hop, jejímž tématem jsou sebevrazi. Skladba je zajímavá také hudební stránkou, která se podstatně liší od zbytku desky právě onou odlehčeností, která jí posunuje až skoro k folk/rocku.

Do Řady! natočili solidní desku, která přináší solidní skladby. Myslím to upřímně nenudí, protože se zde střídají tempa a nálady a většinu skladeb si dokážu úspěšně představit v koncertním provedení. Povedené dílko.


Interpret:Do Řady!
Album:Myslím to upřímně
Počet stop:13
Rok vydání:2014
Vydavatelství:vlastní náklad
Seznam skladeb:Veliký kulový
Štěnice
Idyla na D1
Éroplán
Spadnul
Odrhovačka
Prohrál jsem soud
MTV
Uděláme hop
Uctivý služebník
Konec světa
Alzheimer
Super Mário


Autor článku: šrája  Související články:  Komentáře:

22. 4. 2014 19:12
Vláďa Tepéš
Na téhle recenzi na Rockmag (a občas i jinde)se mi aspoň líbí, že se Šrája nenechal strhnout mantrou: "..líbí se mi Tak se přidej a to ostatní je a bude blbý i kdyby tam nahráli, co chtěli.." pak nemá cenu ty recenze ani psát a následně ani číst... ale tohle je naštěstí ten lepší příklad ...jde občas stáhnout z bandzone i ukázka z CD a zdá se mi, že to má celkem atmosféru, bicí s basou šlapou fest a není to všechno čistokrevný punk, ale výlety i trochu jinam
11. 4. 2014 18:05
Šrája
Na bandzone profilu kapely (http://bandzone.cz/dorady) najdeš zhruba polovinu desky k poslechu.
11. 4. 2014 15:57
je to možný někde poslechnout alespoň v ukazkách?

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist