Reklama
29. 7. 2015

Doga - Detox

Karvinská Doga má na tuzemské rockové scéně poměrně slušné postavení. Sportovním žargonem, kapele očividně blízkým, by se dokonce dalo říci, že kope první ligu. Poslední desky už ale často postrádají to cosi, díky čemu si kapela pozici vydobyla. Jak je tomu s letošní řadovkou Detox?

Když se dlouho ždíme jeden hadr, zákonitě musí přijít moment, kdy už se z něj prostě nic nového nedostane. Ně, že by se kapela v tomto stavu nutně nacházela, z Detoxu je ale cítit stereotyp a trochu i únava.

To ale neznamená, že by fanoušky musela zklamat. Ať už se jedná o pomalejší a zároveň dost tvrdou titulní skladbu, kritizující vliv médií na jejich konzumenty, klipem opatřenou Od soumraku do úsvitu s textem Márdiho z Vypsané fiXy nebo klasickou Izaášovskou akustickou baladu Málo vím, máme tu opět vypalovačky s jednoduchými, ale o to silnějšími a údernějšími nápady.

Kromě toho je nutno poznamenat, že z hudebního hlediska se zatím jedná o nejpestřejší nahrávku třineckého souboru. Na jednu stranu se zde podepsaly zkušenosti z unplugged koncertů a na druhou stranu Doga zavzpomínala i na své tvrdě rockové kořeny.

Z mého pohledu ale přibývají i zbytečnější skladby. Jasným příkladem budiž píseň Gravitace. Mám dojem, že i interpreti o množství příček níž by rozmýšleli, jestli píseň s textem “k čemu jsou potom naše pohrabáče / když visí dolů, každý muž zapláče” zařadí na desku. Kromě toho jsou na Detoxu také dvě písně se sportovní tématikou, z nichž obzvláště bonusová Ocelová síla, věnovaná třineckému klubu, neměla opustit brány stadionu, kde je její užití pochopitelné, respektive přímo žádané. Na studiovém albu už tolik ne.

Doga pořád stojí na charismatickém Izziho chrapláku, dobře zvládnutém bigbítu a třeba také na tom, že si díky své popularitě může dovolit spolupráci s velkými jmény. Podle aktuální řadovky ji ale moc prvků neodlišuje od tisícovek tancovačkových kapel.


Interpret:Doga
Album:Detox
Počet stop:13
Délka:44:55
Rok vydání:2015
Vydavatelství:Doga Music
Seznam skladeb:Detox
Černá vdova
Od soumraku do úsvitu
Gravitace
Čistej jako líh
Málo vím
Ten, co pozoruje mraky
Až jednou slunce nevyjde
Bílej sníh
Vlk samotář
Alea Iacta Est
Kotvy
Ocelová síla (Bonus)


Autor článku: šrája


Komentáře:

18. 8. 2015 12:54
Roman
"nahrávku třineckého souboru." DOGA JE KARVINSKÁ KAPELA!
Může autor napsat o které kapely např. jde (neodlišuje od tisícovek tancovačkových kapel)? "bonusová Ocelová síla" je skvělá věc! Jedna z nejlepších hokejových hymen, která kdy v ČR vznikla!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist