Reklama
24. 4. 2012

DVD Skutečná liga 2010

V roce 2011 vyšlo DVDčko se záznamem finálového koncertu soutěže Skutečná liga, kde vystoupilo pět nejlepších kapel, které se šestého ročníku Skutečné ligy zúčastnily.

Nejprve musím pochválit samotný nápad vydat DVD se záznamem z této soutěže, protože každý rok pilně sleduji většinu videí, které Skutečná liga vypouští na internet (a že jich není málo) a snažím se mezi nimi najít kvalitní interprety.

Trochu jsem se ale zděsil, když jsem v rohu DVD zahlédl logo České muziky. Doteď nechápu, co vedlo organizátory soutěže pro mladé kapely ke spojení s vydavatelstvím, které má na svědomí výběry Evy a Vaška,…

Ale už k samotnému DVD. Na tom se skrývá přes sto minut hudby od kapel Reverz park, Koblížc!, Sexit, Segment a Exil 51. Je tu znát, že autoři zatím neměli tu čest s natáčením koncertů, protože mi tu citelně chybí záběry do publika, kamera občas namíří úplně mimo a chvílemi se prapodivně mění hlasitost zvuku. Tím bych ale nechtěl nikoho od DVD odradit, protože vystoupení samotných kapel stojí za to.

Největším překvapením pro mě bylo vystoupení slovenských Sexit, kteří hrají starý rock let dávno minulých. Ne. Nemyslím tím tancovačkovský bigbít, ale opravdu kvalitní rock. Může za to hlavně kytarista, textař, zpěvák,… Eugen Pál Baláž, jehož provedení Čardáše mě opravdu dostalo. Zároveň jsem ale zjistil, že tato kapela má za sebou už asi šest desek a jedno DVD a řekl bych, že pro takovéto kapely není soutěž určená.

Vystoupení kapely Segment je hodně dobře natočené i ozvučené a jejich muzika je nabitá, ale tady mám problém se samotnou kapelou, která ne mě vždy působila moc uměle. Přesto je vidět, že se chlapci snaží a rozhodně je to nejenergičtější část DVD.

Tvorbu Reverz park a Koblížků už jsem znal, takže mě ničím nepřekvapila, ale obě tělesa čeká hudebně vydařená budoucnost, protože mají dobře našlápnuto a zvláště Koblížc! už mají poměrně velkou fanouškovskou základnu.

Příjemně mně překvapily také Exil 51, protože jejich tvorba je osobitá a navíc nezanevřeli na český jazyk. Jejich další kroky budu rozhodně sledovat, protože mají potenciál a svým pop/rockem dokážou zaujmout.

Tohle DVD je korunní důkaz toho, že se u nás tvoří také nová a kvalitní hudba, takže ho můžu jen doporučit.


Interpret:DVD Skutečná liga 2010
Délka:100 minut
Rok vydání:2011
Vydavatelství:N.S.E.F.production, s.r.o.


Autor článku: šrája


Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist