Stríbrné prívesky na Darkont.cz
22. 3. 2008

Eagleheart - rozhovor

Kapela Eagleheart je právě před společným turné se Salamandrou, tak aby jste se s touhle brněnskou power metalovou partou blíže seznámili, přinášíme vám zde s nimi malý, ale zajímavý rozhovor.Ahoj, zatím to není veřejně nějak extra známo - tak se na to zeptám - kdy a jak kapela Eagleheart vznikla?
Michal: Ahoj, zdravíme všechny! Takže pokusím se to nějak zkrátit...Eagleheart je brněnská power metalová kapela, která vznikla v březnu 2003, takže letos máme už 5 let. Kromě mě (kytara, zpěv) byl na začátku v kapele ještě náš bývalý kytarista Tomáš Cafourek a dále pak Lukáš Jiříček (basa) a Staňa Navrátil (bicí), kteří ale byli spíš muzikanti do začátků a brzo odešli jinam. Sestava se ustálila až s příchodem basáka Jiřího Fialy a bubeníka Zdeňka Vémoly, kteří se k nám přidali na přelomu let 2003 a 2004. Nejtežší bylo najít zpěváka, nejdřív to u nás zkoušel Karel Palát, jedno období já a nakonec začátkem roku 2005 přišel do kapely na inzerát Vojta Šimoník, který je s náma dodnes. V této sestavě jsme na jaře 2005 nahráli MCD Black Sun, odehráli několik koncertů a fungovali až do jara loňskýho roku, kdy z kapely kvůli škole odešel kytarista Tomáš. Měli jsme ale štěstí na rychlou náhradu, kterou se stal Martin Klekner. Už v nové sestavě jsme v dubnu 2007 vyhráli soutěž Demoparáda rádia Student, v rámci které jsme získali týden ve studiu WaveRecord zdarma. To byl první impuls pro nahrání desky Moment Of Life. Touto cestou bych chtěl ještě jednou poděkovat všem, co pro nás v soutěži hlasovali, bez vás by ta deska asi nebyla.

Aktuálním tématem je vaše aktuální deska Moment Of Life, která bude vydána právě někdy teď - co na ní bude? Na co se můžem těšit?
Zdeněk: Cédéčko vychází 10.3.2008 u firmy Metal Swamp. Moment Of Life obsahuje 10 skladeb v power metalovém stylu, plus jedno intro a povedený 20 stránkový booklet, na kterém najdete mimo textů i spoustu fotek. Některé skladby jsou novějšího data a některé už provázejí naše vystoupení delší čas, akorát zatím nebyla možnost je zaznamenat na CD placku. Na albu najdete všechny skladby v novém kabátě, upravené o nové aranže, klávesové podklady a především obohacené sbory. Určitě se je na co těšit!

Bude se něčím lišit hudba z Moment Of Life od Mini-CD Black Sun?
Zdeněk: Hlavně se budou CD od sebe lišit zvukově, pač sme konecně dosáhli zvukové kvality, jaké se nám na Black Sun nepodařilo, protože bylo vše šité horkou jehlou, strašně na rychlo. Původně to měla být jen promo nahrávka pro podklad točení klipu, což se nakonec ale neuskutečnilo. Taky jsme od té doby vyzráli o kousíček víc i jako muzikanti, což se určitě na Moment of life taky hudebně projevilo. Co se týče stylu, tak novější skladby zní mnohem moderněji, ale nemyslím si, že by jsme tím zklamali posluchače, kteří mají v oblibě Black Sun. Moment of Life je po všech směrech mnohem vyzrálejší album a doufáme, že se bude líbit.

Kde a jak jste album nahrávali? Užili jste si to?
Zdeněk: Nahrávací proces byl trochu složitější. Vše se začalo odvíjet našim vítěztvím v Demoparádě rádia Student, kde jsme vyhráli týden v nahravacím studiu Wave records zdarma. Jenže za týden, aby to za něco stálo, se CD nahrát nedá a celou desku jsme tam ani točit nechtěli, tudíž sme v červnu 2007 začali nahrávat bicí ve studiu Sklep v Kolíně na doporučení Vaška z Rimortis, kterému touto cestou ještě jednou za všechno děkujem. Pak následoval zmíněný týden zdarma ve Wave records pro nahrání kytar a basy pod dohledem kytarového mága Georgi "Džora" Encheva, který hostuje jedním solem i na našem CD. Koncem záři 2007 jsme se přesunuli do třetího studia, a sice bzeneckého Shaarku, kde se pod dohledem Pavla Hlavici točily veškeré zpěvy, dělal mix i závěrečný mastering. Nahrávání jsme si určitě užívali. Občas jsme museli jezdit ze studia přímo na koncerty a pak zase zpět do studia, takže panovala i únava, ale s výsledkem jsme spokojeni.

Mike: K tomu užívání bych ještě dodal, že ke konci celýho procesu jsem si to osobně už tolik neužíval, protože cestovat z Brna do Bzence třeba kvůli špatnýmu střihu, abych druhej den našel jinej a musel jet do Bzence znovu už zase tako zábavné nebylo:o) Jsem rád, že už to máme za sebou. Ale jinak to byl super zažítek, ve studiu jsme získali spoustu zkušeností, zažili hodně srandy a především udělali kus práce. Hlavně v Shaarku jsme se všichni cítili jako doma, protože díky Pavlovi Hlavicovi prakticky neexistovala jakákoliv nervozita nebo stres. Při celým procesu jsme byli na každej detail puntičkáři, chtěli jsme všechno udělat dokonale. Samozřejmě, že se nám to nepodařilo splnit na 100%, asi každej máme dneska při některý pasáži pocit, že se něco dalo udělat trochu líp nebo jinak, ale v danou dobu jsme ze sebe dali maximum a jsme s výsledkem spokojeni. I kdyby to ztrhala kritika, tak můžeme mít čisté svědomí, že jsme tenkrát prostě víc udělat nemohli.

Jaká textová témata jste na albu zvolili? Kde berete nápady? Jak skladby u vás vznikají?
Michal: Jak už sám název napovídá, texty se zabývají celým časovým obdobím lidského života, což zní možná trochu obecně, ale ve zratce je to tak. Název má zdůraznít, že život je jen okamžik, nikdy nevíš, který den je poslední. Význam názvu částečně vysvětluje i obal, intro Prologue a samozřejmě titulní skladba. Každý si v textech může najít to svoje, jsou o pocitech, které zažívá každý z nás, o dumání nad smyslem života, o smrti, o situacích, do kterých se všichni můžeme dostat. Některé texty jsou specifictější, třeba Falling je o komatu, Damned By Yourself o stavu schizofrenie apod.

Skládáme většinou tak, že donesu skoro hotovou skladbu, včetně kytar, bicích, melodií, atd. a každej k tomu pak dá svoje. Občas změníme pár detailů, aranže apod. Podobným způsobem jsme to udělali třeba s Vojtovou skladbou End Of Forever. Text píšeme většinou až na konec do hotové linky zpěvu.

Nápady většinou tak nějak vyplynou z hraní na kytaru, někdy mě třeba napadne nejdřív melodie zpěvu, od které se pak odvíjí zbytek skladby. Nejtežší je začít.

Aktuálně vás taky čeká společné turné se Salamandrou. Hráli jste už někdy společně? Jak se vám líbí hudba Salamandry?
Zdeněk: Se Salamandrou jsme se na stejném podiu setkali asi dvakrát, mají hodně dobrého zpěváka a celkově jim to dobře šlape, takže není co řešit. Na některých zastávkách nás doprovodí i Rimortis, někde to budou Krleš, takže pro příznivce tohoto stylu by to měla být konská dávka do jejich ušních bubínků:-))

Michal: Pro mě osobně je to docela šok, protože si pamatuju, jak jsem si před několika lety kupoval jejich první CD Twilight Of Legends a dost jsem je poslouchal. No a teď s nimi jedeme turné, je to jak z jiného světa. Určitě jim hodně pomohla změna zpěváka, z nové desky jsem slyšel zatím jen 3 skladby, ale je to supr. Pro nás je to i velká výzva, bude nás to motivovat k lepším výkonům.

Na co se na turné nejvíce těšíte?
Zdeněk: Na turné se už strašne moc těšíme, protože to je prakticky naše první a doufáme, že si ho pořádně užijem a rozšíříme díky němu i naši fanouškovskou základnu. Celé turné bude obsahovat 10 zastávek po ČR. Vše startuje 28.3. v Jihlavě, hned další den 29.3. V Brně na Melodce pokřtíme naše CD! Více se o termínech můžete dozvědět na našich stránkach.

Michal: Na koncerty:o) I kdyby bylo málo lidí, tak bude přinejmenším sranda a další zkušenost. Nejvíc se těším samozřejmě na náš křest v Brně, kde je vždycky skvělá atmosféra.

Rok vám začal poměrně dobře - CD + turné - to už jistě potěší. Co plánujete ještě zásadního pro letošní rok?
Zdeněk: Ano splnil se nám sen, doufáme že se umocní i tím, že album bude mít dobré ohlasy jak u poslucháčů, tak u hudebních kritiků. K mání budou i pánská a dámská trička s motivem obalu Moment Of Life. V plánu máme hlavně co nejvíc koncertovat na podporu cdčka a rádi bychom natočili i klip. No a hlavně připravovat materiál pro další CD. Ještě se nám díky Pragokoncertu dostavilo jedno potěšení a sice 4.4.2008 dělat předkapelu americké hard rockové legendě House of Lords ve zlínském Master of rock café.

Michal: Já jen doplním, že 25.7.2008 vystoupíme na druhém ročníku slovenského festivalu Metal Universe, kde loni hrály takové hvězdy jako Blind Guardian nebo Masterplan. Budeme se těšit na slovenské fandy.

Kde máte internetové stránky a co na nich mohou internetoví brouzdalové najít?
Michal: Naše internetové stránky najdete na adrese www.eagleheart.eu. Krom toho máme i profil na bandzone.cz/eagleheart a www.myspace.com/eagleheartband, takže tam můžete mrknout. Naše domovský stránky by měly v nejbližších dnech projít změnou designu, který bude vycházet z obalu desky. Obsahově klasika: novinky, mp3, fotky, texty, profily členů kapely atd.

Zdeněk: Hlavně doporučuji mrknout na fotky, které nejsou jen z našich koncertů, ale i z procesu nahrávání CD MOL a z různých pařeb a zakulísí koncertů.

Michal: U toho se asi pobavíte:o)

Co by jste vzkázali našim čtenářům?
Michal: Ehm...Tak v prvé řadě bysme čtenářům rádi poděkovali, že vydrželi tenhle rozhovor dočíst až do konce, snad jsme vzbudili zájem o Eagleheart, který povede ke zvýšení prodejnosti naší naprosto dokonalé desky:o))) Ne, teď vážně... děkujeme všem, co nás podporují, tuhle desku jsme natočili díky vám! Snad se vám bude líbit a uvidíme se na nějakém koncertě, už se moc těšíme! Taky děkujeme Rockmagu za rozhovor!

Zdeněk: Přeji fans hodně dobré muziky, dobrého počtení na Rockmagu a hodně koncertních zážitků, doufám že i Eagleheart se pro někoho stane hudebním zážitkem:-)
Díky za prostor!
Autor článku: David Havlíček  Související články:  Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Ortel
(28. 11. 2017 - 20:55)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist