Stríbrné prívesky na Darkont.cz
20. 11. 2009

Ecocentric Records

Německé vydavatelství Ecocentric Records existuje více jak dvacet let. Jeho začátky jsou ve vydávání okrajových kapel. Začali tak jako všechna vydavatelství - s EP, 7´´ a MC. I když těch kazet bylo opravdu poskrovnu... ale pojďme se na toto vydavatelství podívat trošičku blíže.

Zaměření v začátcích měli na dva hudební žánry. Na polit punk (crust punk, crust core) a grind core. Léta ubíhala a žánrové spektrum se rozrostlo ještě o noise a drone. Přesto všechno jedno tomuto labelu zůstává - co se týče skupin - a tím je podmínka, že budou mít texty (né vysloveně politicky zaměřené), ale hlavně tématicky pozitivní. Dotýkající se problémů atd. Jaké zaměření tento label bude mít, jsem měl jasno hned od počátku.

Při cestách po Německu a hlavně na festivalech, které dělal Uli v Lipsku, jsem narazil na dvě věcičky, které jsem znal z dřívějších dob. Prvním albem, které jsem pořídil tenkrát za 18DM bylo split CD Doom/Selfish. Na tomto splitu jsem navázal jakýsi přátelství s celým vydavatelstvím (maje na mysli spíše přátelství obchodní) a nechal jsem sobě posílat za příznivé ceny (které má vydavatelství stále) domů alba a to jak LP, tak CD.

S určitostí bych od tohoto vydavatelství doporučil ABC Diabolo, což je všechno crust core drtička s naprosto výbornými texty a hudebními nápady. Dále pak Nailed Down, ty jsem zmiňoval v jedné své recenzi. Pak za zmínku stojí 7 Minutes of Nausea, Embitered, Chickenshit/Ultimo Rausea, Unclean, Rupture a mnoho - opravdu mnoho dalšího.

Více jak polovina věcí, které Ecocentric vydal, považuji za naprosté lahůdky. V době, kdy přešlo Německo z marky na euro, stále drží ceny nízko. Pokud se budeme bavit o CDs, tak ty se pohybují od 5 do 10 euro za kus + poštovné (samozřejmě).

A další výhodou tohoto vydavatelství je vstřícné jednání, samozřejmě pokud neotravujete a nežebráte. V Německu jsem se setkal s pár vydavatelstvíma (a s lidma kolem nich také), kteří jsou spíše bráni jako word people a to je jen dobře, bohužel i s negativním přístupem k bývalému východnímu bloku. No Ecocentric takoví nejsou.

Na stránkách vydavatelství kromě povídání najdete i rádia, ale o tom jsem už také v některých recenzích psal. Rádia jsou hned tři, podle žánrů a s možností překliknutí na interpreta + pokud kapela, kterou vydali má videoklip nebo jiný obrazový materiál, je to zde přiřazeno.

Když už nic jiného, navštivte alespoň webově tento label a poslechněte si libé tóny ze zmíněného rádia. Určitě najdete zalíbení alespoň v některé kapele z této stáje.

Toto povídání chci věnovat jako poděkování lidem s D.I.Y. produkce. Ukázat, že vše jde i jinak než globalizačně.


Stránky vydavatelství jsou na http://www.ecocentricrecords.com/
Autor článku: Alan Rohan

Darkont.cz

Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Annabel - rozhovor
(11. 1. 2018 - 23:13)
Komentáře ke kapelám:
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Ortel
(28. 11. 2017 - 20:55)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist