Stríbrné prívesky na Darkont.cz
18. 11. 2014

Eshop s betlémy

Betlém je město patřící aktuálně pod palestinskou správu a leží několik kilometrů od Jeruzaléma na západním břehu řeky Jordán. Jak praví Nový zákon, v Betlémě se narodil Ježíš Kristus. Vzhledem k tomuto faktu má Betlém pro křesťany veliký význam a jeho umělecké ztvárnění tak nese jeho jméno. Říká se mu také někdy jesličky a v různých obměnách a podobenkách jej lze najít právě o vánočních svátcích v místech k tomu vhodných.

Začátkem tohoto roku jsem měl možnost podívat se do Muzea betlémů v nedaleké Třešti (okres Jihlava), kde je vystaveno mnoho betlémů, které byly právě po generace vytvářeny místními řezbáři a z nichž několik kousků je opravdu velmi rozsáhlých. Člověk by se na ně mohl vydržet dívat celé hodiny a stejně by pořád nacházel něco nového. Ty rozzářené oči dětských návštěvníků třešťského muzea to jenom potvrzují.

O tomto muzeu jsem před časem napsal i článek zde na svém blogu - více tady Vzhledem k faktu, že mám několik známých, kteří se tvorbou ručně vyřezávaných betlémů také zabývají, rozhodl jsem se před nějakým časem, že jejich tvorbu nabídnu také prostřednictvím internetu a svých eshopů svým zákazníkům. Na svém internetovém obchodě Darkont.cz , který se zabývá především prodejem stříbrných a ocelových šperků jsem vytvořil speciální sekci, kde si lze takový betlém pořídit. Betlémy, které zde nabízím pocházejí z Českomoravské vrchoviny a jesou vytvořeny z lipového dřeva. Variant je několik a neustále přibývají nové. Od těch menších po ty veliké. V případě, že vás takováto tvorba zajímá, můžete si je u mě na eshopu prohlédnout a pokud usoudíte, že by se hodily k vám domů, aby vašim Vánocům přidaly na vánoční atmosféře, můžete si některý z nich objednat.

Můj e-shop, kde nabzím dřevěné betlémy naleznete zde - http://www.darkont.cz/betlemy/

přeji vám všem

Hezké Vánoce

David Havlíček
Darkont.cz

Komentáře:


 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist