Stríbrné prívesky na Darkont.cz
15. 5. 2012

Euthanasia - IV

Havířovští Euthanasia nejsou na naší metalové scéně žádnými nováčky. Pohybují se tu už od roku 1994. Od té doby se změnila sestava i hudba kapely, ale chuť hrát neztrácí ani se čtvrtou deskou.

Kapela svůj styl prezentuje jako melancholický metal a nutno dodat, že si ani moc nevymýšlí. Melancholií jsou totiž protkány nejen texty, ale i hudba. Tady se musím zmínit o tom, že Euthanasia zpívá v jazyku anglickém, ale k bookletu je přiložen i český překlad písní, který jsem velmi uvítal.

Už tím si u mě kapela udělala malé, ale významné plus, protože si nevzpomínám, kdy by se ke mně dostalo jiné CD české kapely, kde by byly texty i s překladem. Ale aby nebyla celá recenze jen o překladu textů…

Tak vážení. Marně se tu snažím najít nějaký slabý song nebo alespoň slabé místo. Bohužel, tady jsem jako kritik zklamal, protože na této desce mi nejslabší přijde booklet, který na mě působí trochu amatérsky, ale o to víc si kapela dala záležet na hudební stránce.

Vše je tu hezky dotažené a deska má hodně dobrý zvuk a atmosféru. Euthanasii se rozhodně nedá upřít osobitost a hlavně kvalita. Navíc jsem občas zaslechl i basu, jejíž zvuk bývá většinou značně upozaděn, a na desce účinkují také hammondky, takže v tomto ohledu jsem také spokojen.

Těch osm songů jsem sjížděl pořád dokola asi tři hodiny a nepodařilo se mi je oposlouchat. Naopak. Vždy jsem se do nich zaposlouchal víc a víc. Nejlepší song desky je podle mě Revelation alias Zjevení . Ta má neskutečný drive a atmosféru, pro kterou jsem si ho musel nejednou zopakovat.

Deska na mě rozhodně nepůsobí tak jako booklet a kapela má rozhodně ambice. Řekl bych, že díky tomuto albu kapela získá nejednoho fanouška, protože takhle kvalitně odvedenou práci jsem už dlouho neslyšel. Klobouk dolů.

PS: Když jsem recenzi dopsal, pročetl jsem si, co na desku říká „konkurence“ a zjistil jsem, že se na sto procent shodujeme v jednom: špatný booklet…


Interpret:Euthanasia -
Album:IV
Sestava:Sikki – zpěv, baskytara
Pedy – kytary
Yabback – kytary
Honza - bicí
Počet stop:8
Délka:43:51
Rok vydání:2011
Seznam skladeb:1. No Prayer Left
2. The Summer Night End
3. Strangers In Our Homes
4. Revelation
5. Crimes Against Humanity
6. Dead Angel Rising
7. Voluntary Slaves
8. Confession To Stars


Autor článku: šrája


Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist