Stríbrné prívesky na Darkont.cz
14. 4. 2009

Existence - Babylon Voodoo

Kapela Existence na české hard-core scéně působí už od roku 1993. Jejich doménou je hutná hudba, která je mísená v melodicky tvrdém zpěvu. Samozřejmě tomu není jinak ani na tomto albu, které vyšlo minulý rok u Cecek Records.

Kapela Existence na české hard-core scéně působí už od roku 1993 a po celou svou dobu, alespoň co vím, vždy zpívali v češtině. Jejich doménou je hutná hudba, která je mísená v melodicky tvrdém zpěvu. Samozřejmě tomu není jinak ani na tomto albu, které vyšlo u Cecek Records.

Začnu obalem, jenž tvoří malba draka, kterou vytvořil David Najbrt ( Deather ) na titulní straně. Booklet je velmi obsáhlý a má textovou přílohu s fotografiemi kapely. Textová část je poměrně neobvyklá pro hard – core kapelu, kde v klasicky zajetých kolejích skladeb s politickým výjevem či vztahy, Existence vše dělá v poezii jí dané. S tímto jsem se moc u podobných kapel nesetkal. Namátkou, když zalovím v paměti, tak jen u alba kapely Svobodný slovo – Varování věků. I oni používali určitý druh poezie. Takže nejen hudba dává punc a patinu skupině Existence, ale i textová část.

Po takové době existence kapela Existence dokazuje, že jejich hudba má, snad mírně nadneseně řečeno, šmrnc. Prostě na vás jede buldozer v plné rychlosti tlačící před sebou masu tavené oceli, která tvoří hard – core / crossover. Tak to jsou Existence.

Kapela zařadila na toto album i samply, které velmi pestře umocňují kvalitu celého alba, ale nejsou zbytečně přeplácané. Pouze doplňující a dokreslující, přesto jsou velmi dobře volené ke každé skladbě, kterou doprovází.

Samozřejmě jsou na tomto projektu přizváni i hosté. Což rozšiřuje muziku na albu o dívčí zpěv, flétnu, saxofon a samply. Hlavně Pája má velmi dobré dívčí podání zpěvu.

Studio Kobdzey, kde se album nahrávalo, bylo vybráno také dobře. V něm proběhly veškeré úpravy, nahrávky, mix i master. Na cca 38 minutách nalezneme 8 skladeb + outro, které je předělávkou skladby Border Control - vesměs je to vcelku dobře zpracované. Intro tvoří mix různorodých starodávných bubenických motivů se zpěvem původního obyvatelstva. Od Asie přes Ameriku, dále do Austrálie atd. Nechalo by se říci, že jde o nějaký nástin před judaistické epochy ( snad si každý má vybrat dle svého uvážení, co tím kapela myslela – snad návrat ke kořenům – prostě asi dle vlastního uvážení ).

Opět mohu jen říci ano, toto je povedená deska a na stránkách kapely si můžete dát ochutnávku v podobě mp3, jak ze starých demo snímků, tak z nového alba Babylon Voodo - www.existence.cz

Autor článku: Alan Rohan


Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist