Stríbrné prívesky na Darkont.cz
2. 11. 2006

Falcons rock fest X. - 18. 10. 2006

Ve sportovní hale v Hrušovanech nedaleko Brna se v předposlední sobotu měsíce října konal již desátý festival s názvem Falcons rockfest. Dalo by se říct, že to byla akce narozeninová. A v poměrně hvězdné sestavě účinkujících se bylo rozhodně na co těšit.

Vstup do haly byl umožněn okolo šestnácté hodiny a každý, kdo přišel včas, měl možnost okusit zdejší pivo zcela zdarma. Jednalo se o dáreček od pořadatelů v podobě prvních dvě stě kousků. Však to znáte… kdo pozdě chodí, sám sobě škodí. Včas se ale rozhodně vyplatilo přijít nejen kvůli rezavému moku. V pět totiž začínali Škwoři (díky tomu, že večer ještě hráli jeden koncert) a také od šesti bylo i vstupné dražší. Já se úvodem přiznám, že jsem bohužel tuhle první kapelu také tentokrát nestihl a na místo dorazil až při jejich autogramiádě, kde ochotně čmárali snad po všem, co si fanoušci přáli. Po zmapování prostoru jsem zjistil, že na tento fest je opravdu vše vzorně připraveno. Tím myslím, že pivo teklo proudem a kořalka nahoře na balkóně také nedocházela. Takže teď už jen zbývala ke štěstí pořádná rocková show.

Kdybych měl říci konkrétně, hodně jsem se těšil, co předvede skupina Matahari v čele s půvabnou zpěvačkou Žantí. Mě rozhodně nezklamali a dost možná bych řekl, že si koledovali svou našlapanou „crossexoverovou“ show o krále hrušovanského večera.

Dále, jak se dalo očekávat, kotel dole pod podiem velice slušně zaplnila Doga. Tihle hoši už mají něco za sebou, takže těžko něco zkazí. Jen se mi zdá, že jejich nové CD toho zas tak mnoho nepřineslo a tak jsou koncerty stále stejné a stejné. Nicméně důležité je, že jejich hitovky nezevšedněly ale spíše zlidověly. To se projevilo na parádní atmosféře, kterou fanoušci Izzimu a spol. dávali svými hlasivkami hodně najevo.

Poslední o čem se v této stručné reportáži zmíním je revivalovka Kiss Czech Company. Někteří semnou nesouhlasili, ale za sebe bych řekl, že tato skupina nebyla špatnou volbou. To proto, že při jejich vystoupení v poměrně pozdním čase mnohým fanouškům dobré rockové muziky doslova sedly známé staré hity legendárních Kissáků jako I was made for loving you, nebo Love gun a další. I když tedy jednoznačně říkám, že známý Kiss forever band nasazuje opravdu všem konkurentům velmi vysokou laťku. Hodnotil bych to jako pěkné zpříjemnění už tak skvělého festivalového večera.

Co dodat závěrem… bezproblémová organizace, perfektní světla, zvuk (osobně mě mile překvapil po zkušenostech z jiných podobných akcí v hale). Návštěva byla poměrně slušná (snad okolo 500 lidí), ale rozhodně by tento areál snesl i větší návštěvu a ještě bouřlivější atmosféru. O to se právě můžete zasloužit i vy, když přijdete na další, v řadě již jedenáctý fest, opět v sportovní hale v Hrušovanech u Brna. Vystoupí např. rocker takového formátu jako Láďa Křížek a mladší ročníky se rozhodně mohou těšit třeba na punkrockové Jaksi Taksi.

Bližší info: www.falcons-rock.com
Foto převzato z: www.fotocharlie.cz, kde najdete spoustu dalších fotografií nejen z této akce...

Autor článku: Ivo


Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist