Reklama
2. 9. 2013

Fest pod parou 2013

Rok uběhl jako voda a už tu byl další ročník svátku všech pankáčů –festival Pod Parou. Line-up sliboval jak prověřené hvězdy, tak i nějakou tu novou krev. Nebudem se tvářit, že se daly stihnout všechny kapely. Přesun přes půl republiky a hlavně přetrvávající pařáky daly docela zabrat. Návštěvnost slušných plus mínus pět tisíc byla myslím tak akorát v pohodě. Klobouk dolů před organizátory, akce byla zvládnutá na výbornou.


Jasně, někomu se nebude líbit fronta na pásky ( ta je na všech festivalech ), záloha na kelímky nebo cena piva. Takovým bych doporučil navštívit festivaly v Německu, kde za pivo vypláznete 70 korun ani nemrknete.
Co se domácích kapel týče, dle mého názoru zas a znovu pro mě vyčnívala jedna kapela a to NVÚ. Těm to prostě šlape, odezva publika to nakonec dokazovala víc než dostatečně. Nadprůměrný set zahráli i E!Ečka. Ostatní pro mě znamenaly standard, rád jsem si poslechl, ale přiznám se, že únava udělala svoje a tak se šetřily síly na zahraniční hvězdy. Ještě bych přece jen z domácích vypíchl jednu a to mladou kapelu Boy, partičky kolem Kejkly z Mad Pigs. Kapela si dává hodně záležet i své vymakané image v uniformách, muzika taky stojí za to. Bezmezně obdivuju Turbonegro ( kdo nebyl v Budějovicích může jenom litovat ) a severské partičky jako Backyard Babies, Gluecifer, to vše šmrncnuté 77 punkem, jo kluci vydejte placku, bude to bomba.
No a zahraničních bylo několik stylů. Mě jako milovníka hardcoru potěšili First Blood. To je partička, která se pomalu, ale jistě dere nahoru. I v tom hrozným vedru docela rozpohybovali dav a mě potěšilo, že se líbili i zarytým pankáčům, jak jsem zjistil z pozdějších reakcí, když jsem se vyptával. Ze stejného ranku jsou Death Before Dishonor. Ti mě naposledy smetli loni na podzim v klubu na Hell On Earth festu a tady tihle borci z Bostonu jenom potvrdili to co už dávno vím – že patří do absolutní špičky HC scény. A opět srdečná reakce publika, opravdu mě moc těší, že se tahle muzika líbí i punx, kteří by asi na jejich samostatný koncert nevyrazili. Třešničkou na dortu a pro mě nejočekávanější peckou celého festivalu byli Agnostic Front. Tuhle kapelu prostě miluju a mě prostě zase rozsekali na maděru. Set byl stejný jako ve Wackenu, tedy zhruba do 45 minut nasoukat co nejvíc pecek z kariéry. Zdá se mi, že AF se stále více přibližují i punkovému publiku, což konečně dokazuje i jejich pravidelné koncertování na Rebellion festivalu a koneckonců i cover od Ramones. U mě to mají za plný počet bodů a už si jdu shánět lístky na jejich říjnovou tour!!!
Každá psychobilly kapela je pro mě lahůdkou a i na Pod Parou na tento styl nezapomněli. Jako první zmíním the Brains, kapela není až tak profláknutá jako třeba Mad Sin nebo Demented Are Go, ale o to víc příjemnější to bylo asi pro mnohé zjištění. Frantic Flintstones - legenda stylu, rozhodně nezklamali, dal bych si je radši ale v klubu, za tmy a ne v takovým pařáku. Bloodsucking Zombies From Outter Space čerpají ze stejných kořenů a dal jsem si je taky moc rád.
Jako největší překvapení festivalu bezkonkurenčně Barb Wire Dolls. Před festivalem jsem dostal do ruky jejich debutové cd ( mimochodem vynikající – doporučuju si opatřit!!!!) a měl nějaké promo materiály, které pěly jen samou chválu, takže jsem věděl do čeho jdu. Jo tahle diva pobláznila celé USA ( přečtěte si recenzi debutu, tam se o tom rozepisuji, tak se nechci opakovat ). Jo Iggy Pop v sukních, sexuální napětí se dalo krájet, tahle holka prostě ví jak na to. V listopadu tu pojedou po klubech, tak si to vychutnám ještě víc.
Z punkových kapel mě toho samozřejmě bralo nejvíc.
Opět mě nezklamali Purgen, Bad Religion dali fláky co mám rád American Jesus, Punk Rock Song rád jsem je viděl i když mám radši ostřejší party. Tím nechci říct, že jsou špatní, je to legenda na který jsem taky vyrůstal.
Zlatým hřebem festivalu pro většinu byl Jello Biafra a jeho parta. No jo kdo nemá rád California Uber Alles a ani nový fláky od GSM nejsou vůbec špatný. Trošku mi vadí to jeho nekompromisní kázání, ale v mnoha ohledech s ním souhlasím a tak mi to až tak nevadilo.
Adicts jsme nikdy nějak zvlášť nebaštil, nevím proč, no musím uznat, že show – balonky, konfety atd. umí udělat pořádnou a vlastně i muzika je super. Sakra proč já je vlastně nemám rád??? Purgen jsou pro mě vždycky jistotou, Casualties parádní, jenom bych měl připomínku k nazvučení. Street Dogs a Resistence 77 – nadstandardní show.

Víc moudra ze sebe asi nevydám, hodně kapel jsem taky prošvihnul páč byl fakt pařák a někdy se taky muselo trošku vydechnout. Nejlepší akce roku a těšme se na další ročník!!!!Autor článku: Pigeon

Darkont.cz

Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Annabel - rozhovor
(11. 1. 2018 - 23:13)
Ruští Blind Ivy poprvé v ČR!!
(28. 12. 2017 - 07:55)
Komentáře ke kapelám:
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Ortel
(28. 11. 2017 - 20:55)
Kiss Revival Praha - Official
(3. 11. 2017 - 16:14)
3-IRON
(18. 10. 2017 - 07:40)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist