Reklama
25. 7. 2014

Festivalový zápisník: Rock pod hrází

Letos jsem se rozhodl dát před megalomanskými akcemi přednost menším festiválkům, na kterých mně sice nečekají tak velká jména, ale můžu se spolehnout na lidské jednání. Po Open Air Ktiš a VlčkoviceFestu jsem tedy zavítal 19. července do jihočeské Lhoty pod Horami na festival Rock pod hrází.

Tento festival se pro mně stal důkazem faktu, že slunečný den nutně neznamená vysokou návštěvnost. Obzvláště když výraz slunečný znamená teploty přes třicet stupňů téměř do sedmé hodiny večerní a jen malou možnost úkrytu před touto smrtící zbraní. To si potom člověk návštěvu podobné akce několikrát rozmyslí.


Zvlášť potom, když line-up festivalu tvoří zejména lokální kapelky nebo vimperský Harlej revival. Oukej, možná trochu přeháním, v programu se totiž dala najít také jména jako Peshata, Znouzectnost, Bags a Čardáš klaunů, větší část hudební produkce ale patřila o poznání průměrnějším interpretům.


Areál naštěstí poskytoval také jiné možnosti vyžití. Zdravotní hazardéři využívali blízké sportovní hřiště, vyznavači elektronické hudby měli vlastní a skvěle odesignovaný stan, příznivcům literatury sloužila festivalová knihovnička (skvělý nápad!) a ostatní ladili formu v restauraci nebo pod slunečníky. K pódiu se v odpoledních hodinách přiblížili jenom ti největší nadšenci.


Situace se začala měnit až s příchodem větších stínů a větších jmen. Třeba takoví strakoničtí Bags dokázali, že to s lidmi opravdu umí a při jejich setu se pod pódiem rozpoutal celkem slušný kotel. Nadšená byla také táborská Peshata, která si své zoopunkové vystoupení užila náramně a donutila k tomu i většinu pohybuschopných návštěvníků.


Ti poté ocenili také jihlavské, v černé kůži oděné, bigbíťáky Abi Gail a zmiňované Harlej revival, které jsem já spíše odzíval. Na vrchol večera, plzeňskou Znouzectnost, ale vydrželo pouze kolem dvacítky nejvytrvalejších. Díky klasickému skluzu totiž nastoupili na scénu až kolem půl čtvrté ráno a krátce po jejich vystoupení již začalo svítat.


Nerad bych tu ale působil jako zlý inkvizitor. Organizátoři podobných akcí si vždycky zaslouží palec nahoru za fakt, že se snaží oživit podobnými akcemi i ty nejmenší vesničky světa a že dávají prostor také místním borcům. A ono se tohpředstavenío vlastně zase až tak málo nedělo: před mým příjezdem se totiž konalo divadelní , zahrála místní dechovka a proběhla akustická vystoupení. Třeba se příště sejdou finance na lepší program a nebo alespoň na lepší počasí. Držím palce!


Autor článku: šrája


Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist