8. 2. 2007

Flaming Cocks - rozhovor

Flaming Cocks je úderná partička. Když jsem je slyšel poprvé, tak mě fakt dostali a to jsem jako redaktor různých hudebních portálů slyšel hodně. A tak udělat s nimi rozhovor pro mě byla jasná volba.


Jak kapela Flaming Cocks vlastně vznikla?
Spolu s druhým kytaristou Krleeshem, jsme potřebavali nějakou relaxaci, neboť jsme oba tou dobou hráli (a stále hrajeme) ve ska kapelách a chtěli jsme trošku více hrábnout do strun. Tou dobou jsme zrovna objevili kapely jako Mad Sin, Nekromantix či Tiger Army, takže volba byla jasná. Šlo o to, najit basáka - kontrabasáka. Hráli jsme s Vertigem spolu s Bad Tones a dalšími na prvním Fire Hatu. Tam jsem zkusil oslovit Matěje z Bad Tones, kteří hrají psychobilly, zda by nechtěl zkusit něco tvrdšího. Ale ten řekl, že mu jedna kapela stačí. Po dvou měsících mi volal, že bychom teda mohli něco zkusit...

Co to vlastně znamená Flaming Cocks?
Do česštiny lze název přeložit mnoha obraty. Nejlepší vymyslel Nedvídek z Anyway: Plápolající Pindíci.

Neměli jste chuť s hraním někdy praštit? Už byla nějaká větší krize v kapele?
Spíš naopak: každou chvíli máme chuť praštit s čimkoliv jinym, právě kvůli kapele :-)

Jak se řeší krize v kapele? Máte nějakou radu? Co se osvědčilo?
Musím to zaťukat, ale krize se nám zatím vyhýbají. Částečně také proto, že největší cholerici jsme já s Krleshem a vždycky se pohádáme spolu a je zase fajn. Další odzkoušenou metodou jak předcházet krizím je braní kamarádů na turné. Je to vždycky příjemný, když si můžes pokecat s někym koho znáš a koho nevidíš každej tejden na pódiu a ve zkušebně.

Díváte se dnes na hudbu jinak, než když jste v roce 2003 začínali?
Ani ne.

Kolik máte aktuálně v repertoáru písniček?
Něco přes dvacet, ale hrajem maximálně 14. Po 40 minutách přestává být sebelepší kapela zajímavá. Ty opravdu dobré vydržím sledovat 50 minut, pak už člověk ztrácí pozornost a euforie je tatam.

Co na muzice nejvíce nesnášíte?
Že je to koníček. Že se tim nedá živit... Nejradši bychom hráli furt, ale dostat se na druhou stranu, kde už se tomu člověk může věnovat naplno a nemusí se pachtit s blbou prací, je v Čechách nemožný.

Jaké je podle vás současná pozice rockové hudby v tom různém množství hudebních žánrů?
Podle mě furt vede a bude víst. Vem si nejlepší a nejzábavnější interprety současnosti i minulosti. Vždycky to byly kapely, který dělali upřímný věci, ktery byly postavený na pár kytarovejch rifech a chytlavym refrénu. Od Elvise a Beatles, pres Stouny , Metalicu, Green Day, U2. A menších kapel, který jsou "menši" pouze v tom smyslu, že nehrajou na stadiónech, ale v klubech pro 50-500 lidí je fůra. A plno z nich je skvělejch. Stylů je sice hodně, ale rock je jenom jeden a jestli má kontrabas, nebo basu, nebo hammondy, je úplně jedno. It's only rock'n'roll.

Vaše zatím poslední album vyšlo minulý rok. Co na něm lze nalézt?
Hehe, přesně to, o čem jsem mluvil. Solidní dávku kvalitního rocku. Samozřejmě ovlivněného podžánry jako je punk, rockabilly, psychobilly či ska. Ale především jde o dvě hrubý kytary, melodický zpěvy, úderný bicí a cvakající kontrabas.

Kde ho můžou lidi sehnat?
Pravděpodobně objednat u vydavatelství www.cecek.com nebo na našich koncertech. Pak je ještě několik obchodů, ve kterých by mělo být k dostání. V Praze jsou to Emergency Records na Žižkově, Maximum Underground, Bulldog, Working Class, Broken Heart... Moudří již vědi, ostatní budou asi muset prolézt internet nebo zajít na koncert.

Neplánujete už další album? Pracujete na něčem?
Písničky nějaký máme, ale nebyl teď moc čas. Možná budem točit split s našimi bratry Phantoms On Fire. To by mělo vyjít pouze jako 7' vynil. Je to nápad našeho kamaráda Dj Tchi Tchi Mana, ale je málo času...

Kde vás bude v nejbližší době možné vidět?
9.2. v Rock Café s Elektrick Man, Dj Tchi Tchi Manem a parádní punk'n'rollovou partou 4 Debils z Teplic.

Kde máte internetové stránky a co na nich mohou internetoví uživatelé najít?
www.flamingcocks.zewl.com Měli by zde být ukázky z CD a videoklip. Nějaký fotky. Prostě klasika. Samozřejmě seznam koncertů. To samé na www.myspace.com/flamingcocks

Co pro vás znamená muzika?
Všechno. Rock'n'Roll je lepší než sex!

Co by jste vzkázali našim čtenářům?
Buďte hodní na sebe a na své okolí, moc nefetujte a nepjte. Nebijte staré lidi, ale naopak jim pomáhejte. Mejte rádi zvířata. A moc nejezděte auty. Je to dost nebezpečný. Víme o tom své.

za kapelu odpovídal kytarista Kuba
Autor článku: David Havlíček  Související články:  Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist