Stríbrné prívesky na Darkont.cz
3. 6. 2013

Flash the Readies - In Belvedere

Olomoucké trio Flash the Readies letos zaskočila posluchače novou deskou In Belvedere. Ta je totiž multimediální, multižánrová a více než zajímavá.

Deska In Belvedere je třetím počinem této kapely, fungující od roku 2006 a už od prvních skladeb je jasné, že se jedná o jejich počin nejlepší a nejvyzrálejší. Již na předcházejícím EP Desert station z roku 2010 si kapela vyzkoušela dát celé desce nějaký koncept a na novince dotáhla tuto schopnost ještě dál.

Deska má svůj příběh, který je navíc doplněn i bezeslovným komiksem. Teprve díky propojení komiksu i hudby se před vámi otevře celý příběh o smrti a zoufalství, kterému ale nechybí pořádný hollywoodský happyend.

In Belvedere mi hodně připomíná jedno z největších mistrovských děl minulého roku, desku Eterea od pražského (také) tria Mindwork. Obě desky jsou koncepční, obě jsou o smrti blízkého člověka, obě mají více než povedenou grafickou stránku a obě obsahují promyšlenou a nejednotvárnou hudbu.

Zatímco Mindwork se pohybují ve vodách tvrdé hudby, olomoučtí Flash the Radios se vyživají spíše v alternativ rocku, kterému nechybí výlety do cizích krajin psychedelických, elektra a nebo do hlubin vesmírného post-rocku. Díky nevelkému počtu členů je kapela sice instrumentálně omezená, ale při poslechu zjistíte, že i s kytarou, klávesami a bicími se dá udělat větší bordel, než s celým orchestrem.

Na desce nechybí ani akustičtější ani pořádně rozjeté pasáže a epizodní roličku si zde střihl i dětský sbor. Ten zde vůbec nezní kýčovitě jako na většině podobných počinů.

Největší peckou je pro mě rozhodně skladba Elevate, jejíž druhá polovina je pro mně nejsilnějším momentem celého alba. Ani ostatní skladby nejsou žádný škvár. Naopak. Dostatečným důkazem kvality desky budiž její vydání prostřednictvím magazínu a občasného hudebního vydavatelství Full Moon.

Možná právě to je i mírnou nevýhodou desky. Je totiž (stejně jako Full Moon) určené pouze fajnšmekrům (stejně jako již několikrát zmiňovaná Eterea) a proto na něm kapela asi majlant netrhne. Vnímavé posluchače ale rozhodně potěší.

Desku si totiž můžou poslechnout zdarma na Bandzone, Bandcampu, Soundcloudu a nebo na speciální stránce http://www.flashthereadies.com/inbelvedere/, kde se dá deska i stáhnout nebo koupit. Digipack sice vyšel v limitované edici, ale nějaký kousek na vás jistě zbývá.


Interpret:Flash the Readies
Album:In Beveldere
Počet stop:12
Rok vydání:2013
Vydavatelství:Full Moon


Autor článku: šrája  Související články:  Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist