Stríbrné prívesky na Darkont.cz
6. 4. 2015

Flash The Readies - Submarine Sky

Olomoučtí Flash The Readies jsou nezmaři. Jiní by možná po úspěchu (pokud o něčem takovém můžeme u kapel z alternativní scény mluvit) předloňského koncepčního alba In Belvedere usnuli na vavřínech, ale oni ne. Naopak ještě na sklonku roku minulého obohatili svoji diskografii o řadovku další.

Ta se jmenuje Submarine Sky a vyšla 28. listopadu u X Production. Na rozdíl od svého předchůdce tato v mnohém šetří. Slovy, žánrovým rozpětím, grafikou i počtem skladeb. Opět se jedná o něco jiného, stejně jako dobrého.

Zatímco na pinkfloydovském In Belvedere bavili Flash The Readies svou rozmanitostí a konceptem, na Ponorkové obloze se obojího vzdávají. Naplno se totiž rozběhli cestou, kterou dříve trochu naznačili: post rockem. S tímto přechodem tedy souvisí i ono výrazné šetření slovy.

Co Flash The Readies ztratili na vokálech, to nabrali na lepším instrumentálním ztvárnění nálad a pocitů. Nahráli šest skladeb se stopáží od jedné po minut třináct a ejhle, máme tu asi nejlepší tuzemskou post-rockovou nahrávku. I když, ono to při konkurenci v tomto žánru u nás zase tak těžké není.

Je ale fakt, že tento žánr pomalu i u nás nabírá na oblibě. V prosinci vydalo skvělou nahrávku brněnské česko-slovenské trio Inheritance a na Slovensku si budují slušnou pozici i bratislavští The Ills, kteří v druhé půli loňského roku vydaly také nové album. Vypadá to tedy, že se ještě můžeme těšit na velké věci.

Flash The Readies zatím bodují díky své bezprostřednosti a výsledek je tedy nabitý emocemi jako Ordinace v Růžové zahradě. Znamená to, že i teď udělali kluci správný krok a bude jen zajímavé sledovat jejich hudební cestování do budoucna. Je Submarine Sky konec jejich post-rockové anabáze a vydají se teď reformovat například drone metal a nebo ještě neřekli k post-rocku poslední slovo? Popravdě by mi nevadilo ani jedna z možností.


Interpret:Flash The Readies
Album:Submarine Sky
Počet stop:6
Délka:39 minut
Rok vydání:2014
Vydavatelství:X Production
Seznam skladeb:1. Caledonia 5:36
2. D for donut 12:23
3. A.H.B. 1:19
4. You Are the Food 6:10
5. Deer in Gear 8:46
6. Mary Had a Little Lamb 4:48


Autor článku: šrája  Související články:  Komentáře:


 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist