Reklama
11. 11. 2011

Flaška visočini / Šoková terapia - Už nás nič nedelí

A máme tady další split, album české a slovenské kapely. První jihočeská punková úderka Flaška visočini a slovenská punkovka jménem Šoková terapia z městečka Levice.

První na nás vystartuje Flaška visočini s dost našlápnutým agresivním rychlým punkem. Kapela to bere pěkně od podlahy, připomíná mi to nejdivočejší songy od kapely Čertůf punk , nebo krajany Telex. Vesnický hovada je textově spíš veselejší písnička, Evropská unie je kritikou dnešního stavu sjednocené Evropy. Pak následuje po textové stránce asi hodně kontroverzní song a to Muslimák. Skladba v intencích kapely spíš ve středním tempu, textově se obouvá dost silně do muslimů. Chápu, že hrozby terorismu už máme asi všichni plné zuby ( i když se nás to naštěstí „zatím“ příliš netýká, tedy kromě našich vojáků ), ale co se mi nelíbí, že se všichni muslimové hází do jednoho pytle. Byla by to asi předlouhá polemika, ale úplně všechny bych do jednoho pytle neházel. Ale zase to nemá smysl nějak pitvat , jedeme dál. Kapitalihnus je asi už z názvu jasný , o čem to asi je. Je to zase pěkně nářezovej song a znovu musím uznat, že jim to fakt úžasně šlape! Kontejnery ( s intrem od Emila Hrubého z jeho povedený reklamy ) vyjadřuje názor kapely na ekologii, opět song , o kterým by se mohlo dlouze diskutovat, beru taky názor. Poslední Zapadá slunéčko je asi nějaká zpunkovaná lidovka, ale sloužit moc nemůžu, protože na dechovku nechodím. Celkově bych počin kapely hodnotil kladně, hlavně po hudební stránce se jedná o hodně nadupanou kapelu, která pokud na sobě zamaká , tak o ní ještě určitě uslyšíme.

Druhou kapelou je Šoková terapia. Osobně mám pro všechny slovenský kapely velikou slabost pro jejich nezaměnitelnou melodiku, nevím v čem je kouzlo, jestli v měkčí řeči nebo proč, ale je to tak. Hned první song Ti druhí ukazuje, že budeme mít co do činění oproti F.V. s o poznání melodičtější kapelou. Super song a long refrény, jeden song sype za druhým a v tomto duchu pokračuje celá deska. Jestli máte rádi Davovou psychozu, starý Hoten Toten a podobný bandy, tak je tahle kapela vaše volba. Když na příští nahrávce budou mít trošku lepší zvuk ( i když undergroundový garage sound má taky něco do sebe, o tom žádná ) , tak půjde kapela ještě hodně nahoru.

Tohle je splitko fakt stojí za poslech, je to deska dvou nadprůměrných kapel z těch řekněme služebně mladších. Flašce to slušně šlape, ale kdybych měl porovnávat tak lepšími texty a melodikou to u mě osobně mírně vyhrává Šoková terapia.Stránky:
http://www.flaskavisocini.ic.cz/
http://bandzone.cz/sokovaterapia
Autor článku: Pigeon  Související články:  


Darkont.cz

Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist