Stríbrné prívesky na Darkont.cz
7. 5. 2013

Flattus - rozhovor

Pražská kapela Flattus, což je crossover-rocková parta hrající převážně česky, která byla v březnu a dubnu k vidění na turné s kapelami Harlej, Škwor a The Snuff se nechala vyzpovídat v našem rozhovoru a tak se nyní můžete dozvědět mnoho jak o turné, kapele samotné i loňském albu Hoříš. Tak do čtení.


Ahoj, aktuálně žijete asi především turné s kapelami Škwor a Harlej. Jak jste se k tomu dostali?
Vlastně to vzniklo úplně spontánně na pivních slavnostech pivovaru Ferdinand v Benešově, kde jsme hráli se Škworama poprvé. Asi se jim zalíbily naše pruhovaná trička natolik, že nemohli odolat a slovo dalo slovo a bylo... :-)

Jak si toto turné užíváte? Už jste někdy takovéto větší turné absolvovali?
Užíváme si to maximálně. Měli jsme možnost použít nejlepší zvukovou techniku a obklopit se profesionály, za což ještě jednou děkujeme celému týmu. Před pár lety jsme absolvovali mini turné s klukama z Krucipüsk, což bylo zrovna k albu Druide, a potom ještě vlastní Tour po republice v roce 2012, když jsme vyhráli 1.ročník Českého Youtube festu.

Kde se vám na turné zatím nejvíce líbilo?
Nejvíce paradoxně asi na poslední štaci v Pardubicích po 4 koncertech za sebou, velké únavě a spánkovému deficitu, který asi už nikdy nedoženeme :-) Ale popravdě každá zastávka z Tour byla originální a plná energie od lidí, kteří nás myslím velmi přátelsky přijali a maximálně podpořili. Byli jste super, díky!!!
Jak se vám líbí muzika druhé hostující kapely The Snuff? Znali jste se před tímto turné? Znali jste jejich hudbu?
Asi poprvé jsme je slyšeli na Bandzone s jejich klipem na pecku Boxed In. Překvapil nás docela i jejich věk. Před turné jsme se sešli jednou na pivo a myslím, že jsme našli rychle společnou řeč. Tahle mladá kapela má pěkně našlápnuto, držíme jim palce..

Vaše stránky už nějaký rok postrádají aktualizace. Proč? Nechystáte se to dohnat?
Je pravda, že jsme vlastní web trošku opomíjeli. Soustředili jsme se maximálně nejdřív na portál Bandzone a potom na Facebook, kde je dodnes nejvíce informací a je to náš největší komunikátor s fanoušky. Ale když se teď koukneš na www.flattus.cz, budeš možná mile překvapen :-)

V loňském roce vám po 2 letech vyšlo nové album Hoříš. Jak vzniklo? Kdy, kde a jak se album nahrávalo?
Album Hoříš vzniklo vlastně náhodou a trošku finančním kalkulem s náklady na studio. Původně jsme chtěli nahrát jen jeden singl, a to Znamení, ale když už jsme ve studiu Svárov (v režii Lukáše Martinka) byli, což je už taková naše srdeční záležitost, tak jsme natočili další tři pecky (Hoříš, Pouta a Kyrie Eleison) pod vedením skvělého producenta a kytaristy Reného Rypara (tehdy Support Lesbiens, dneska už Port Less).

Jak byste album Hoříš lidem představili - těm kteří ještě neměli možnost ho slyšet?
Podle nás je asi nejvyzrálejší, energické a plné silných melodií...

Jak se vám daří album dostávat mezi lidi a co na něj říkají?
Myslím, že na albu Hoříš (tzn. současná kompilace EP Hoříš, EP V přítmí a bonus Flattus unplugged) si každý najde, co má rád. Ať už punkovku Kyrie Eleison, rockový oplodňovák Odraz tváře, houpavý Znamení, rockovou pecku v podobě Hoříš nebo klasiku při unplugged úpravě Střílej... Jinak během turné jsme prodali zhruba 550 CD, takže můžeme sebevědomě říct, že dostávat tu hudbu mezi lidi se nám docela daří :-)
Jak, kdy a kde bylo album pokřtěno?
EP Hoříš nemohlo být pokřtěno nikde jinde než v krematoriu Motol :-)) nééé, dobře, křtili jsme to v klubu Roxy s našimi nejvěrnějšími fanoušky.. Čím, to už si nepamatuju, protože jsme to pak vypili a všechno zapomněli :-)

Už pracujete na nějakých nových věcech? Kdy bude další deska?
Nový repertoár už máme dávno a další pecky rozdělané.. Jen se zase čeká na správný čas a finance. Studio bych viděl koncem tohoto roku, desku pak začátkem příštího jara. Každopádně se na ten proces a všechno kolem moc těšíme.

Co na hudbě nebo koncertech nejvíce nesnášíte?
Když je to málo nahlas :-) No asi nejvíc nesnášíme, když se lidi rozčilují v hospodě, že v tom jejich městě/vesnici nikdo nic kulturního nezařídí. Pak pár nadšenců udělá fajnový festival a ti, co nejvíce žvanili, sedí doma na prdeli.. Jinak taky na některých místech neprofesionální přístup některých organizátorů, ale nijak extra rozmazlení nejsme.

Jaké máte pro letošní rok plány? Na co se jako kapela letos těšíte?
V létě objedeme pár festivalů, ale nejvíce se těšíme na podzimní tour po místech, kde se nám líbilo nejvíce na jaře. A opět kolem Vánoc na již několik let náš tradiční Unplugged koncert.

Co byste vzkázali našim čtenářům?
Mrkněte na náš http://www.facebook.com/flattusCR, sledujte naše akce a budeme moc rádi, když navážeme kontakt. Ať se již na koncertech nezdržujeme představováním ;-) Užijte léto a někdy někde na koncertě!
foto: poskytla kapela Flattus
Autor článku: David Havlíček  Související články:  Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist