Stríbrné prívesky na Darkont.cz
23. 6. 2008

Flowerwhile - …Just For A While

Brněnští Flowerwhile vydali na začátku tohoto roku své první oficiální dílko. Je jím Mini CD …Just For A While, jehož hudební náplň kombinuje moderní metalové styly, v nichž dochází k výletům napříč „progresivně“ laděnými vyhrávkami a údernými power metalovými hoblovačkami.

Flowerwhile - …Just For A While

V moravské metropoli se mezi příznivci tvrdších hudebních odnoží asi jen stěží najde někdo, kdo by neslyšel o relativně nedávno zformované kapele Flowerwhile. Každý člen z ustáleného brněnského kvintetu oplývá bohatými zkušenostmi, jež jsou nejznatelnější zejména při poslechu hry kytarového dua Perry – Martin „Metalika“ Klekner. Prvně jmenovaný působil v uskupeních Death Sentence či Archipel, další z kytaristů pak prošel řadami Eagleheart. A abychom si v tom udělali menší gulášek, pojďme ještě přihodit fakt, že baskytarista Jiří „Wagner“ Fiala je krom toho současným Kleknerovým spoluhráčem z již zmíněné skupiny a zároveň taktéž bývalým kolegou Perryho z jeho předešlých štací.

Ovšem dosti gulášku, přejděme konečně k věci. Mini CD …Just For A While začíná ponurým intrem, přes které se postupně prodere úvodní píseň Child Of Sorrow, zápis, předznamenávající celkový formát hudebního výzoru, jakým Flowerwhile disponují. Původně nikam se neřítící nástup pomaličku vyúsťuje ve směsici prudkých riffovaček, umocňujících power metalovou nálož, mimo jiné obsahující ráznou refrénovou momentku pro pějícího Lukáše Palacku. Samozřejmě nechybí ani nějaká ta maličká ekvilibristika v podání kytarového dvojbloku. Mnohem „uváženější“ se zdá být kompozice užitá v následující My Story Is Your Life, u níž nadejde prostor pro lehké zvolnění a koneckonců i k patřičněji propracovanějšímu přechodu na klíčovou zpěvnou linku. Dost možná hitově nejvýraznější zářez na celém pěti písňovém Mini CD.

Rychlá Hero Of Ordinary Days představuje typickou, z kratičkých melodií seskládanou „speedovku“, zahrnující neodmyslitelnou sólující vložku. Právě v této a předcházející skladbě vokalista Flowerwhile jasně dokazuje své hlasové možnosti, když využívá občasných odbočení od hrubých poloh, aby tak dospěl ke zjemnělým fázím pěveckého scénáře.

Závěrečný kousek The Ancient Sail bude patrně nejchutnějším soustem pro ty, kdož holdují nepřehnanému kytarovému hračičkování. Jak už bylo řečeno výše, dvojice Perry – Klekner během proudění nahrávky …Just For A While zní skutečně tóny nejdůraznějšími, čili hlavní rysy Flowerwhile spatřujte ve spojení hutných metalových riffů s náhlými, nepříliš zdlouhavými odskoky k zpestřujícím progovým vodám.

Mini CD brněnské party se může směle zařadit mezi výrazné tuzemské počiny v tvrdě rockových oblastech, přičemž klade zřetel hlavně na kombinování postupů, jakými jsou obehnávány obzvláště power metalové řeky. Teprve plnohodnotné album ukáže, zda v jejím mohutném korytu Flowerwhile neuvíznou…


Interpret:Flowerwhile
Album:…Just For A While
Sestava:Lukáš „Luki“ Palacka – zpěv
Perry – kytara, zpěv
Martin „Metalika“ Klekner – kytara, řev
Jiří „Wagner“ Fiala – basová kytara
Filip „Smety“ Smetana – bicí a perkuse
Počet stop:5
Délka:17 minut
Rok vydání:2008
Seznam skladeb:1. Siren Call
2. Child Of Sorrow
3. My Story Is Your Life
4. Hero Of Ordinary Days
5. The Ancient Sail


Autor článku: Jan Stanislav  Související články:  


Darkont.cz

Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Annabel - rozhovor
(11. 1. 2018 - 23:13)
Ruští Blind Ivy poprvé v ČR!!
(28. 12. 2017 - 07:55)
Komentáře ke kapelám:
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Ortel
(28. 11. 2017 - 20:55)
Kiss Revival Praha - Official
(3. 11. 2017 - 16:14)
3-IRON
(18. 10. 2017 - 07:40)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist