Stríbrné prívesky na Darkont.cz
24. 9. 2009

Funkce Šroubu – Čert ho vem

Po čtyřech letech zde máme nové album blatenské punkové party Funkce Šroubu s názvem Čert ho vem. Píšu punkové, protože chlapci jsou hlavně známí v punkové scéně, ale toto album se velmi odchyluje od předešlé tvorby. ..

Spíše bych u nich uvedl styl punk core, je to totiž pořádně našláplé. Ano, skupina se začíná trochu vyvíjet jiným směrem a je to po čertech dobré album. Stále si ponechávají klasické anarcho punk texty, které samozřejmě jdou ruku v ruce s politicky pozitivním hard core.

Album obsahuje 13 skladeb v trvání 29:41 minut v digipackovém obalu. Motiv obalu je použit od malířského fenomenu Brasben – Devil boy.

Zvuk je taktéž po čertech dobrý, vždyť ho dělal sám rohatej, tedy omluva - Dodo Doležal – respektive jeho Hacienda Studio. Díky tomuto faktu si můžete představit, pokud jste ještě album neslyšeli, jak parádní je zvuk.

Tímhle albem se pro mě Funkce Šroubu pošoupli hodně dopředu a velmi mě překvapili. Znam tvorbu kapely a byl jsem v minulých letech na pár koncertech ve Strakonicích a v Blatné, když ještě hoblovali svůj klasický punk a nebylo to vůbec špatné, ale tak dobré album bych opravdu nečekal. Samozřejmě že nezvratnou lajnou je čas, jak dlouho skupina už existuje, déle se pak do kvality alba promítla delší časová doba mezi tímto albem a předposledním, což zanechalo znatelnou stopu příprav a propracovanosti.

Ještě jednou, album je dobré, opravdu dobré. Zaskočte si na stránky Funkce a poslechněte si nějakou tu mp3, ať víte, o čem píši, co chci vyjádřit. A hned si i pusťte pro srovnání nějakou jejich starou věc, které na webu maj, ať máte představu o jak velkou vzdálenost v hudbě se dostali.

Samozřejmě, že jsou v některých skladbách mírně slyšet zahraniční vzory hard core / punk / crossoverových stálic - plus jedna česká. Jinak suma sumárum maj, řekněme, 94% vlastní torby a vlastního podání. Od první skladby až k závěru se na vás valí hutnost, živelnost a sakramentsky dobrej core punk.

Ještě jednou vyzvednu textovou část, né že by texty z minulých dvou alb nějakým způsobem pokulhávaly, to v žádným případě - vždy to byly, jsou a snad i do budoucna budou texty, které mají co říci. Však, teď jde i o určitou sladěnost celku i jednotlivých pasáží. Prostě dobré, opět mohu jen doporučit si album pořídit a obohatit si sbírku.

Shrnuji – zpěv na výbornou, štěkavá zpěvná melodie a těžkotonážní kytary i bicí poskytují dojem starých brit punk core kapel.

Heuréka - takhle má vypadat nasranost bez zbytečných vulgarismů.


Interpret:Funkce Šroubu
Album:Čert ho vem
Sestava:Spitkinc - zpěv
Holmi - basa
Bafalo st. - kytara
Bafalo jr. - kytara
Hulán - bicí
Počet stop:13
Délka:29:42
Rok vydání:2009
Vydavatelství:Papagájův Hlasatel Records
Seznam skladeb:1. Čert ho vem
2. Pod tváří tvář
3. Si vodepsanej
4. Podraz
5. Za světlem
6. Syn čerta
7. Koráb
8. Asi budu feťák
9. Pavučina
10. Blbá story
11. Klín
12. Kyvadlo
13. Kdo podved všechny věřící


Autor článku: Alan Rohan  Související články:  Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Annabel - rozhovor
(11. 1. 2018 - 23:13)
Ruští Blind Ivy poprvé v ČR!!
(28. 12. 2017 - 07:55)
Komentáře ke kapelám:
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Ortel
(28. 11. 2017 - 20:55)
Kiss Revival Praha - Official
(3. 11. 2017 - 16:14)
3-IRON
(18. 10. 2017 - 07:40)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist