Stríbrné prívesky na Darkont.cz
5. 5. 2013

Future Life - Život a bída

Zlínská rocková kapela Future Life vydala na sklonku roku 2012 svůj debut. Ten se jmenuje Život a bída a recenzi na něj najdete v tomto článku.

Kapela funguje od roku 2009 a věk členů kapely se pohybuje kolem dvaceti let, takže se nejedná o žádné veterány. Z nahrávky ale není slyšet ani přehnaný amatérismus. I když první dojmy tomu dost nasvědčují.

Obal a intro, které je snad vytažené z úložiště přednahraných písní v samohrajících klávesách od Yamahy, mě sice ze začátku dost odrazovalo, ale důležitějších je stejně těch čtrnáct dalších skladeb. A ty na tom rozhodně tak špatně nejsou.

Skladby jsou většinou v rychlejším tempu a daly by se zařadit do všeobjímajícího rockového šuplíku. Jako spousta jiných mladých kapel nemají ani Future Life rozhodnuto, jestli chtějí zpívat česky nebo anglicky a proto tu najdete skladby v obou jazycích (čeština ale převažuje).

Zvuk by si možná zasloužil trochu více nakopnout, protože takhle na mě působí moc popově. Některé písně jsou ale skvělé i bez toho. Třeba energická pecka Lonely and alone se skvělým refrénem mě opravdu baví.

To mi připomíná další důležitou věc: kapela staví na ženských vokálech. Hlavní slovo má samozřejmě zpěvačka, ale v každé písni jí přizvukuje také basačka a souzvuk jejich hlasů je opravdu povedený a poslechuhodný.

Kapela má cit na dobré melodie a některé z nich budete z hlavy pořádnou chvíli vyhánět. Třeba již zmíněnou Lonely and alone, Schizofrenik, Zatčeni ve výškách. Při poslechu těchto skladeb nemůžu pochopit, proč má kapela na bandzone uveden jako svůj styl hard/rock.

Ne, Forever Life není zrovna kapela pro temnotuvzývající jedince. Pokud ale hledáte pohodovou kapelu, která se pohybuje někde mezi pop/rockem a rockem, můžete kapelu poslechnout z jejich bandzone, kde je k poslechu celý debut.


Interpret:Future Life
Album:Život a bída
Počet stop:15
Rok vydání:2012


Autor článku: šrája


Komentáře:

13. 5. 2013 17:20
fantomas
Poslední odstavec Forever Life? Né náhodou Future Life?

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist