Stríbrné prívesky na Darkont.cz
3. 1. 2012

h.USA - Nekonečný v nekonečných

Budějovická h.USA vydala v říjnu roku 2010 svůj druhý počin. Následovník desky Mezi minami dostal název Nekonečný v nekonečných a kapela ho vydala za pomoci NAABka.

h.USA je docela provařená budějovická klubovka, která svou hudbou obšťastňuje posluchače už pár let. Patří mezi největší koně agentury NAAB, která se nedávno rozhodla vydávat alba svým kapelám, díky čemuž jsme se mohli dostat k více než dobrému slitu kapel Depakine chrono a Esazlesa.

To jsem ale docela dost odbočil. Důležité totiž je, že NAAB se rozhodl vydat i CD kapely h.USA, na které by měla být tato recenze.

Na desce je šest songů a poslech vám zabere něco kolem půl hodinky. Na obalu je úžasná fotka dvou dětí a v bookletu jsou texty a info.

Kapela tvoří stylový grunge s trochou rock’n’rollu a undergroundu. Zvuk je hodně dobrý a koresponduje se stylem kapely. Úvodní Karamela je prostě grunge nářez, jak má být. Vše na svém místě, zpěvák má super hlas a celá nahrávka osobitý zvuk.

Na druhém songu (Ve vlnách) kapela ještě přitvrdí, což jí rozhodně neškodí a dokážu si představit, jak tento song dostane do varu celý klub. Tady bych měl říct, že jsem vystoupení kapely shlédl na jednom festu a velmi příjemně mě překvapila.

Proto nějak nechápu, jak je možné, že tato kapela neobjíždí větší české festivaly, protože by rozhodně o fanoušky nouzi neměla. Je to ale nejspíš tím, že se kapela tolik necpe do zadků různých vlivných lidí a vystačí si s budějovickými fanoušky.

Tím jsem se opět dostal pryč od tématu. Ale právě včas, abych ještě poreferoval o závěrečné písni. Jedná se o řádnou undergroundovou instrumentálku s názvem NAAB, která má něco přes čtyři minuty a je pro mě řádným zakončením skvělé desky, která má rozhodně ne víc, než na co se tváří.

Navíc se zdá, že kapela točí nový materiál, takže se můžeme těšit na další várku kvalitního grunge.


Interpret:h.USA
Album:Nekonečný v nekonečných
Počet stop:6
Rok vydání:2010


Autor článku: šrája  Související články:  Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist