Stríbrné prívesky na Darkont.cz
19. 1. 2013

Hand Grenade - Pravá tvář

Mirovičtí Hand Granade se letos vytasili s plnohodnotným debutem, nazvaným Pravá tvář. Na desce najdete 11 tvrděrockových songů, na kterých si smlsl jeden z redaktorů Rockmag.cz. Jak to dopadlo?

Pro neznalé zde musím zmínit fakt, že kapela Hand Grenade sjíždí už nějaký čas celou naši vlast po boku pražských Dymytry a ledacos od nich pochytili, takže bylo proč se na tuto prvotinku těšit

Při prohlížení bookletu desky jsem doufal, že právě tohle není ona pravá tvář kapely, protože se mi zdál až moc amatérsky provedený. Když se ale začaly ozývat první tóny titulní skladby, názor jsem změnil...

Ta je totiž (stejně jako celá deska) postavená na rychlém tempu, jednoduchém riffu, pořádně “vohuleném” zvuku a také na melodických linkách zpěváka Švíca, u kterého se střídá zpěv s pořádnými porcemi screamu. Pokud vám popis připomíná i zmíněné Dymytry, jste na správné stopě, protože obě kapely jsou si hudebně velmi blízko.

Jediné, co kapele schází, je nadhled, který maskovaná parta kolem Jiřího Urbana Jr. má. Stačí si ale poslechnout písně jako Správnej čas nebo Sliby a hned jim odpustíte. Kapela je totiž schopná napsat metalové hity, které člověka jen tak neopustí.

Vypíchnout by se měl také zvuk desky, která byla natočena pod dohledem Petra Kovandy (mimo jiné zvukař terminátorů z Olympicu) v legendárním studiu Propast. Masteringu se ujalo studio ADK Prague a výsledek je více než poslouchatelný.

Takže pokud letíte na vlně moderního metalu a Dymytry, doporučuji navštívit bandzone/facebok/youtube a nebo jinou síť na které kapela funguje a vyslechnout některou z jejich písní.


Interpret:Hand Grenade
Album:Pravá tvář
Počet stop:11
Rok vydání:2012


Autor článku: šrája


Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist