Reklama
21. 4. 2011

Havárie - Vítá vás

Punkrocková kapela Havárie vydala u Cecek Records své album Vítá vás. Jak tato deska zapůsobila na redaktora Rockmagu?

Na obalu desky se skví punkové embryo, opatřené čírem a pupeční šňůrou. Ne, opravdu to není nějaké Da Vinciho veledílo, ale mě rozhodně zaujalo.

V úvodu nás kapela přivítá trackem Vítá vás Havárie. Doufám, že nikdo kvůli tomuto songu CD neopustí. Je ale pravda, že tato píseň nemá bůhvíjak geniální text, ale komu v tomto žánru záleží na intelektuálních textech? Jinak je vidět, že pánové Cheero a Jezzy se drží klasických textových námětů: Víno, ženy, zpěv (přeloženo do češtiny: chlast, ženský, punk).

Jsou tu ale i písně, které mají i originálnější náměty. První z nich je Když spíš. Do této písně promítl textař svou zálibu v noční můře Elm street-Freddym Kruegerovi. Další by mohla být třeba Pohodofka. Sám jsem totiž osoba dosti líná, proto je mi tato píseň o tom, jak se nemá nic řešit a nejlepší je jen koukat do stropu, nejsympatičtější z celého alba.

Hudebně je CD udělané dost dobře. Nejsou momenty, kdy bych se nudil a album vesele plyne. Jen trochu nepatřične působí píseň TMA. Tuto píseň bych rozhodně nesvěřil punkové kapele, protože o tom, jak za úsvitu luny půjdeme tmou, se hodí spíše pro kapely typu XIII Století.

A ještě jedna výtka. Nedávno jsem poslouchal nový živák Green day a zdá se mi, že Havárie by s „mistry“ mohla snadno soupeřit v použování sousloví Let’s go, hej a na/ná. To se na albu oběvovalo na můj vkus až moc často.

Punkrock je bohužel styl, který v Česku a na Slovensku hrají stovky kapel a je těžké se prosadit. Já ale doufám, že se kapela v této záplavě neztratí, protože rozhodně patří k těm lepším.

Autor článku: šrája  Související články:  Komentáře:

25. 12. 2011 12:45
Míša Matlová
Vaše skupina je zvlaštní i vaše CD je na něm několik hororovích slov, ale zkus te se je dát do anglického textu snad to bude lepší.. Hodila by se kvám nějaká zpěvačka na rozjezd !! ;)

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist