Stríbrné prívesky na Darkont.cz
8. 10. 2012

Heebie Jeebies - Ctrl+C, Ctrl+V

Desku s tímto poetickým názvem vydala v roce 2012 Hronovská skupina Heebie Jeebies. O tom, jestli je deska originální a nebo zkopírovaná tak, jak to naznačuje její název, se dočtete v této recenzi.

V průvodním dopise, přiloženém k Cdčku, se kapela prezentuje jako hudební cirkus, takže jsem se těšil na cca 45 minut veselejšího rock'n'rollu. Má očekávání se ale vyplnila jen z části.

Na desce je totiž několik druhů písní: První jsou česky zpívané, energické a většinou nějakými fórky opatřené skladby jako třeba největší hit desky, píseň Don Jijot de la Ganja, která spolehlivě rozhýbe jakékoliv publikum a nebo gangsterská Beng, Beng! Povedená je ale také pseudoromská píseň Chute Dute, která je protkaná slovíčkařením a samozřejmě zavání balkánem.

Potom jsou zde písně, zpívané anglicky. Těm schází hitovost i humor. Je tu ale třeba hodně povedené SKA s názvem Foggy day a nebo Motherfuckin star. To vše je ale hodně slabá káva oproti druhu třetímu, což je šílený a šíleně umělohmotný cover písně Wonderful live, který by si nedovolili pouštět snad ani v Ledenicích na pouti.

Písně na desce mají dobrý zvuk (produkce: Zdeněk Šikýř) a většinou i silné melodie. Není to vůbec špatné album a docela dost se těším na další desku, protože by mě zajímalo, jak se tahle partička dál vyvine (tzn. Jakému ze tří druhů skladeb dá přednost).

U podobných kapel ale záleží hlavně na tom, jestli to umí kapela pořádně rozbalit naživo a řekl bych, že tady si jsou Heebie Jeebies jistí v kramflecích, takže až budou hrát poblíž, rozhodně na ně zajděte. Zvláště pak, pokud vám v žilách koluje SKA, punk nebo rock.


Interpret:Heebie Jeebies
Album:Ctrl+C, Ctrl+V
Počet stop:12
Rok vydání:2012


Autor článku: šrája  Související články:  


Darkont.cz

Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist