Stríbrné prívesky na Darkont.cz
19. 10. 2012

Hell On Earth Tour 2012

Putovní atrakce jménem Hell On Earth, nesoucí se tentokrát výsostně v hardcore stylu, se naší republice letos vyhnula a tak nezbývalo , než se vypravit k našim západním sousedům..


20.09.2012 LA Style Café, Cham, Germany

Walls Of Jericho, Death Before Dishonor, Hundredth, Betrayal


Akce se konala v mém oblíbeném LA Style Café v Chamu, které leží cca 20 kilometrů od našich hranic a jehož návštěvu můžu znovu vřele doporučit. V současné době můj nejoblíbenější klub vůbec – nekuřácký klub, klimatizace a špičkový zvuk – fakt není co řešit. Jediným mínusem jsou koncerty většinou uprostřed pracovního týdne, jako daň za to, že se taková akce koná v okresním městě. Pro našince je jedinou vadou na kráse vyšší cena nápojů, ale aspoň máte jistotu, že domů nepojedete s bílou holí. Potěšující byla i návštěva fandů až z dalekých Pardubic.
Po příjezdu na místo zjišťuji, že ohlášení „speciální hosté“ Do Or Die nevystoupí. Škoda, na tuhle kapelu jsem se moc těšil, co nadělám, po důvodu nepátrám, ve finále je to jedno. Jak první jdou v osm na řadu Betrayal ( před rokem vydali výbornou desku ) a vzápětí bez zbytečných prodlev Hundredth. Pozice předkapel s půlhodinovým časem je vždycky ošidná,nicméně jejich zvukově neošizený šlapavý HC se mi zamlouvál velice, možná o palec víc se mi líbí Betrayal, kteří si víc vyhrají s náladami. Hundredth tam zase tlačí víc punkové syrovosti a špinavosti, ale protentokrát to vyhráli Betrayal. Obě poslechněte a určitě si jako já opatřete aktuální nosiče.
Jako další po krátké pauze jsou na řadě HC legendy z Bostonu – Death Before Dishonor. Kapelu jsem viděl mnohokrát, mám jistá očekávání, která jsou beze zbytku splněna. Projeli největší fláky ze své bohaté kariéry a zaslouženě se dočkali ovací od slušně zaplněného sálu. Když se přehrabuji vzpomínkami, tak jsem je slyšel opravdu mnohokrát, ale jenom na velkých festech venku. V klubu jim to slušelo víc - další kapela, která u mě potvrdila svoje kvality. Jako poslední přídavek dávají cover England ( ehm… Boston ) Belongs To Me a je vymalováno.
Jako poslední přichází na řadu Walls Of Jericho se sympatickou pokérovanou frontmankou. Kapela, která se zaslouženě hřeje na výsluní popularity. Mám své oblíbence a WOJ k nim už od prvního koncertu co jsem viděl patří. Už jsem přece jenom starší strejc, který nerad mění své názory a zvyky. Jak tak jezdím po koncertech už 25 let, dokážu docela dobře odhadnout, co mě čeká a co se mi bude líbit a co ne. Přesto se mi u WOJ stalo něco, co jsem až tolik nečekal. Momentální forma kapely, bezkonkurenčně dobrý zvuk v klubu, světla, příjemná atmosféra, nevím co to všechno způsobilo ( předesílám, že jako řidič jsem abstinoval a ani jsem si nedal žádnou dávku…) – no za sebe můžu prohlásit, že jsem zažil nejlepší koncert za posledních deset let a jeden z nejlepších v životě vůbec – koncert na který vzpomínáte hodně dlouho. Koncert mi sedl jako prd…na hrnec a podle bouřícího sálu jsem nebyl určitě sám. Ten pocit, že zažíváte něco vyjímečného a neopakovatelného…. Po chvíli přestávám fotit a užívám si koncert, no nemůžu si pomoct…..ten příval energie. Další slova jsou asi zbytečný. WOJ zahráli všechny zásadní fláky, playlist totožný s letošním vystoupením na Hellfestu, který koluje na netu. Klobouk dolů, to je teda forma….už se těším na nějakou albovou novinku. Klidně bych ještě předtím uvítal nějaký živák i v dvd formátu, určitě by to stálo za to.
Odjíždím domů spokojen rozhodně víc, než jsem si původně očekával. Z obyčejného „řadového“ koncertu, který se za pár týdnů ocitne v šedi zapomnění se vyloupl zážitek na celý život. Tak už to holt v životě chodí….

Foto zde
http://punxrebel.radiogothic.net/fotogalerie/index.php/Hell-On-Earth-2012-_LA_Style_Caf-_Cham_GermanyAutor článku: Pigeon

Darkont.cz

Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Annabel - rozhovor
(11. 1. 2018 - 23:13)
Komentáře ke kapelám:
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Ortel
(28. 11. 2017 - 20:55)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist