Reklama
5. 3. 2016

Hellyum - Fantaziare

Tak to vypadá, že magnet na kontroverze Mortal Cabinet nebyl jediný all stars projekt tvrdých vod, který se u nás loni urodil. Podobně zajímavě totiž vypadá také skupina Hellyum a její loňský debut Fantaziare.

Do fantaskně zvráceného světa láká posluchače orchestr ve složení: Desed (Dark Gamballe), Menša (Melancholy Pessimism, Hypnos) a Otyn (Melancholy Pessimism, Pigsty). Pokud má člověk slabost pro bizardní, ale hudebně propracované zvukové plochy, musí nutně jejich otevřenou náruč přijmout.

Na některých místech loňské řadovky Dark Gamballe se mohl nejeden posluchač ošívat a říkat si, že jsou pánové možná až zbytečně podbíziví. O to víc překvapí Desítkova práce na desce Fantaziare, kde vokálně dovádí jako naposledy před dvaceti lety. Grindové kvičení, growl a řev, mezi nimiž jen občas probleskne melodický vokál. Stejně zajímavý je také fakt, že texty jsou deklamovány v neexistujícím jazyce a hlas je tak pouze dalším nástrojem a ne nosným prvkem.

Hudba desky je podobně barevná jako její obal. Většina alba by se sice dala označit jako extrémní metal, pánové se ale nebojí překračovat žánry a hrát si se zvukovými barvami. Vzhledem k tomu, že se nahrávalo v Otynově studiu, bylo na nahrávání dost času a na výsledku je to znát. Fantaziare je technicky velmi náročná, prokomponovaná a díky tomu také jen těžko přeposlouchatelná.

Rozhodně se nejedná jen technicky dobře zvládnutý chaos, album obsahuje i množství záchytných bodů, kterých s každým dalším poslechem přibývá. Jednomu ani nepřijde, že album má něco přes čtyřicet minut.

Fantaziare zasáhla scénu jako blesk z čistého nebe. Velké škody zatím nenapáchala, protože si jí zatím moc lidí nevšimlo, já ale doufám, že se tento stav změní. Staří pardálové totiž natočili jedno z nejlepších, nejzábavnějších a nejoriginálnějších tvrdých alb, které se u nás loni urodilo.


Interpret:Hellyum
Album:Fantaziare
Počet stop:10
Délka:42:20 minut
Rok vydání:2015
Seznam skladeb:Intro
Digato Borba
Krakosa
Sivera a Morde
Zukareloukou
Maskaros
Sokoreol
Belzeburum
Zoer
Testorama Tepe


Autor článku: šrája


Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist