Reklama
30. 4. 2014

Hentai Corporation - The Spectre Of Corporatism…

S pražskými rošťáky Hentai Corporation se za nedlouhou dobu jejich působení setkal snad už každý. Nejeden fanoušek jistě přemýšlel také o tom, jestli se dá celá ta energická show přenést na dlouhohrající desku…

Dá! Skvěle dopadlo již EP Dr.Zaius z roku 2011, které představilo možná až překvapivě hitové skladby, ukryté do šíleného hudebního hávu. Ten kapela označuje jako trash/rock’n’roll a jedná se o mix všeho možného, především je tu ale cítit starý hard rock.

S dlouhohrajícím studiovým debutem, jehož plný název je “The Spectre Of Corporatism: Starship Shaped Schnitzels From Planet Breadcrumbs Are Attacking A Giant Tree Monster Who Has A Vagina And Holds Hitler Hostage,” se ale kapela pustila ještě mnohem dál,než tomu bylo na Zaiusovi.

Mezi deseti přítomnými skladbami můžeme najít poklidnou instrumentálku Waltz 9, skladbu Tragedy Of Uncle Hitler, která uvádí na pravou míru důvody holocaustu, legendární Zubatou od Pražského výběru, skoro až éterickou Lost in Tensions a hardrockovou hitovku The River. Chybět nemůže samozřejmě ani bobrovská Equilibristic Brides, která svými klávesami připomíná možná až The Prodigy.

Z tohoto výčtu je jasné, že deska je plná překvapení a skvělých nápadů. Tomu jen dopomáhá skvělý zvuk, který zdůrazňuje velkou hudební souhru souboru a podporuje atmosféru každé skladby. Ukazuje se tu také celková originalita Hentai Corporation, která tkví ve zmiňovaném mixu stylů, ale také v častých a nečekaných změnách a neotřelých postupech. Z desky je znát, že kluci sice můžou být na pódiu největší sígři, ale ve skutečnosti jsou to hodně dobří hudebníci a Radek zpěvák, kterému se u nás vyrovná jen málokdo.

Zmínku si zajistí jistě také obal desky, pocházející z dílny pánů Kurze a Arbeho a naprosto geniálně vystihující a rozvíjející šílenost celé desky. Desky, která u nás nemá obdoby stejně jako samotná kapela. Ta zde ostatně dokázala, že její devízou nejsou pouze energická vystoupení, které si můžou skvěle užívat i hluší návštěvníci, ale také studiová podoba jejich skladeb, která s přehledem uspokojí i náročnějšího posluchače.


Interpret:Hentai Corporation
Album:The Spectre Of Corporatism: Starship Shaped Schnitzels From Planet Breadcrumbs Are Attacking A Giant Tree Monster Who Has A Vagina And Holds Hitler Hostage
Počet stop:10
Délka:36:57 minut
Rok vydání:2013
Vydavatelství:Vlastní náklad
Seznam skladeb:Ethereal Prayer, Equilibristic Brides, Tragedy Of Uncle Hitler, Lost In Tensions, Goblin Love, The River, Malfunction Of The Accelerator, Oh Dear Evil Capillarity!, Waltz 9, Zubatá


Autor článku: šrája  Související články:  Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist