Stríbrné prívesky na Darkont.cz
20. 2. 2011

Horkýže slíže - Wanted or dead alive

Slovenská kapela Horkýže slíže vydala své druhé DVD. Pokud jste ho neviděli, přečtěte si tuto recenzi. Protože jeden klasický živák už tato nitranská kapela vydala, je tady živých skladeb minimum...

Hlavní částí DVD je dokument z turné. Ten má cca 50 minut, ale nepřináší o kapele nic nového. Je to vlastně rozhovor s kapelou, prokládaný záznamem z koncertu.

Ze začátku to vypadalo velmi slibně, protože první dotaz byl: „Co říkáte na svého zpěváka?“ Následovaly „vtipné“ odpovědi a já očekával další otázky tohoto typu. Bohužel. Mé očekáváni nebylo naplněno a brzy došlo na klasické pohádky o tom, jak Horkýže slíže (na rozdíl od jiných kapel) jedou na 100%, i když je v publiku 30 nebo 3 000 lidí. Kde jsem jen tohle už slyšel? Chtěl bych někdy vidět tu „ostatní kapelu,“ která by o sobě řekla, že když je 30 lidí, odejdou ze sálu…

Jak už to tak bývá, nesměli chybět ani členové předkapel (SK punkáči Konflikt a mladá slovenská kapela Fuera fondo). Ty si samozřejmě turné moc chválili a Horkyže slíže vychvalovali do nebes. Jediný úsměvný moment v této části byl ten s kreditkou (když s pomocí opilého člena Konfliktu vyčerpávali umělci konto na kreditce tím, že ho vysvlékli donaha a projížděli kartou vyvítekde), ale jen kvůli tomu si DVD rozhodně nekupujte.

Kromě dokumentu můžete obdivovat i klipy na písně Ghándí Mahátmá a Voják, k tomu také záznamy písní Ghándí Mahátmá, konfliktovského Na zdravie! A Pozerám od Fuera fondo, které byly natočeny na bratislavském koncertu.


Teď bych chtěl dodat, že rozhodně nejsem žádný anti-slížista. Naopak. Ale tohle mi prostě nějak nesedlo. Je tu ale ještě jedna možnost: Všechno je to jen recese. Pokud by to tak bylo, dal bych DVDčku plný počet bodů, protože vystihuje přesně to, co o sobě říkají jiné kapely. Jestli tomu tak ale není, už nikdy se k tomuto počinu nevrátím, protože od kapely, jako jsou Horkýže slíže jsem očekával trochu víc.


Interpret: Horkýže slíže
Název: Wanted or dead alive
Rok vydání: 2010
Autor článku: šrája


Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist