Stríbrné prívesky na Darkont.cz
30. 6. 2012

Horska chata – hch4

Slovenská skupina Horska chata z Martina nám představuje nové album 4, na kterém se nachází 11 slovensky zpívaných songů. A jak už název napovídá, jedná se o čtvrté album v pořadí za deset let existence kapely od roku 2002. A musím zmínit její úspěšnou účast v soutěži Eurosong 2010.

Stylově se kapela řadí do škatulky alternative – progresive rock. Já bych ještě uvedl styly post-screamo-melodického-hc-punk rocku, v některých pasážích nejde nevzpomenout na skvělou českou emo-hc kapelu Clean Slate a vůbec na celou tehdejší scénu. Upozorňuji, že to bylo hluboko v devadesátých letech, v době kdy to nemělo s dnešní vlnou emo kapel moc společného.

To jsem tomu škatulkování dal, ale… všechny tyto styly jsou na desce přítomny, tu v menší, tu ve větší míře. Oproti minulé desce Inou cestou kapela jednak přitvrdila, ale na druhé straně se v některých písních přiklonila k poměrně velké melodičnosti. Pořád se ale bavíme o nevtíravé muzice spíš do klubu, žádný komerční sliz! Ať tak či onak, kapela udělala od minulé desky pořádný kus práce a album je promakané od začátku do konce. Jsou za tím vidět hodiny strávené ve zkušebně a ve studiu. Palec nahoru za takový posun!!!

Jak jsem už uvedl, na albu se střídají dvě polohy. Tvrdších písniček je převaha, tu melodičtější část zastupuje vynikající Nevolej ma k sebe s hostující zpěvačkou Doris z kapely Fallen Avenue. To je parádní hitovka, pecka, kterou si pouštím pořád dokola. Klidně bych si s tak vynikající zpěvačkou a skladatelské invenci kluků z HCH dokázal představit celé album – třeba jako vedlejší projekt.

Na stejné klidnější vlně se veze i song Nech vyjde slnko zas a první klipovka z nového alba Niekedy. Horská chata názorně ukazuje, že právě „tvrdí hoši“ dokážou napsat ty nejlepší melodické songy. Kapela ve svém vývoji nestojí na místě a do sebe za dobu svého fungování na scéně vstřebává různé styly a vlivy kolem sebe. Na jedné straně nám ukazuje svojí nespoutanou, dravou tvář a na druhé zjistíme, že umí napsat i „komerčnější“ songy. To se mi moc líbí, při poslechu se rozhodně nenudíte a stále máte co objevovat. Nové album si určitě poslechněte, nejlépe ho seženete od kapely na koncertě nebo se mrkněte na webové stránky kapely.


Stránky:
http://www.horskachata.com


Interpret:Horská Chata
Album:hch4
Sestava:Ján Čižniar - basa
Pavol Majerčák - kytara, zpěv
Miroslav Liška - bicí
Martin Vantúch - kytara, spěv
Rok vydání:2011
Seznam skladeb:Kto?
Strach nám bráni veriť
Často sa pýtám
Zostal som sám
Nevolaj ma k sebe
Voda stúpa
Nech výjde slnko zas
Stíchli slová
Niekedy
Tak vstaň
Mysliš že vieš kto som


Autor článku: Pigeon  Související články:  Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist