Reklama
7. 2. 2018

Imodium - Element

Kapela Imodium patří na tuzemské rockové scéně k těm nejaktivnějším. Pravidelně na sebe upozorňuje novými počiny a když není v dohledu nové album, tak alespoň speciálními bytovými koncerty nebo vystoupením ve věznici. Odstup letošní řadovky Element od předchozí Valerie je ale prozatím největší v historii kapely.

Zmiňovaná Valerie je v diskografii kapely podstatná nahrávka, která uvěřitelně nastoupila na cestu moderního “stadionového” rocku a u posluchače nebudila takové rozpaky, jako její předchůdci. Element se snaží na tuto nahrávku navázat a překvapivě ve svém hudebním i výrazovém arzenálu přitvrzuje.

Asi nejmarkantnější je to v případě skladby Proud, která na svém startu připomíná industriálně metalovou smršť a na které si zahostoval i zpěvák (a v případě Elementu i autor obalu) Michal Skořepa. Nejedná se navíc o ojedinělý případ. Podobnou dravost si na albu udržují i další skladby a frontman Thom na albu rozšiřuje svůj hlasový rejstřík o syrovější projev.

Dalším překvapením může být skladba Spirit, ve které hostuje zpěvačka a rapperka SharkaSs. Při jejím poslechu se ale nabízí otázka, proč si skupina ke spolupráci vybrala zpěvačku s tak nevýrazným projevem. Nejen v tomto případě Imodium zlepšují celkový dojem svou největší devízou a to jsou refrény. Na tuzemské scéně je málo kapel, které by mohly do rozhlasových rotací poslat prakticky jakoukoliv skladbu.

Souvisí to také se skutečností, že album má moderní zvuk, zajímavé aranže a řadu silných hooků . Element je tak “rockový blockbuster” světového střihu, profesionálně odvedená práce. Na druhou stranu z ní není kromě silných melodií cítit osobní kouzlo, kvůli kterému by se člověk k poslechu vracel. Doménou kapely Imodium ale vždy byla hlavně živá vystoupení a na těch se budou skladby z Elementu vyjímat dobře.


Interpret:Imodium
Album:Element
Počet stop:11
Délka:35 minut
Rok vydání:2017
Vydavatelství:Supraphon
Seznam skladeb:Znamení
Proud
Divoká řeka
Spirit
Elementy
Nade mnou
Vášeň
Vlčí doupě
Blázni
Dobrý věci
Válka a mír
Délka
Autor článku: šrája  Související články:  Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist