Stríbrné prívesky na Darkont.cz
2. 8. 2006

Impellitteri - Screaming Symphony

Retro recenze alba kapely Impellitteri, které se na světě objevilo v roce 1996. Kapela je sice u nás v Evropě poměrně málo známá, ale její kvality jsou celkem vysoké. Čtěte turo recenzi.

Impellitteri, skupina pojmenována po jediném kytaristovi v této skupině, američanovi Chris Impellitterim, kde najdeme kvalitní směs toho nejlepšího z heavy metalu, skloubené s originálním zvukem a typickými Impellitteri sóly. Nedalo mi to, a jako uplně první recenzi kterou napíšu, jsem si vybral album právě z dílny mistra Impellitteriho, z roku 1996, Screaming Symphony.

Hned úvodní Father Forgive Them nám ukáže jaký nádech celé album dostává. Chrisovo smrtící riffy se smrtícím ječákem Roba Rocka je naprosto smrtící kombinace. Ukazuje se nám tu plno skvělých nápadů a nad hlasem Roba se nedá nic jiného než rozplývat. Také hned slyšíme typické Impellitteri sólo, a lá Yngwie Malmsteen, nad kterým plno tuzemských kytaristů spadne čelist(včetně mě). V následující I´ll Be With You nám Impellitteri dokazují že jejich zvuk je naprosto specifický. Sólo se také nezapře, že ? . V pořadí třetí song, s názvem Walk Away je mnohými považován za nejlepší píseň tohoto alba. Má cenu psát že nelze co vytknout ? Stejně jako v následující Kingdom of Light, kde si snad každý musí podupávat do rytmu a užívat si tu smršť heavy metalu, který nám Chrisovo banda servíruje na uši. Další Countdown to the Revolution je naprostá hitovka, pro mě nejlepší věc z alba, nejvíce chytlavá, kde si nejde po prvním poslechu refrénu „Countdown to the revolution..“ nezpívat spolu s Robem. Konečně je tu 17th Century Chicken Pickin´, Chrisovo parketa. Jde o instrumentální song, kde Chris ukazuje proč o něm někteří říkají že je rychlejší než Yngwie Malmsteen, či Steve Vai. Někteří řeknou že jde jen o opakování stupnic, ale zdaleka tomu tak není. Jeden čas jsem se učil některé pasáže z téhle písně, ale po 2-hodinách cvičení jsem chtěl kytaru vyhodit z okna. Jak to ten chlápek ksakru dělá ? Po skončení tohoto songu mě osobně zůstane na tváři jen pěkně debilní výraz s polootevřenou hubou. Sedmý song Rat Race patří ke Chrisovo nejoblíbenějším věcí z tohoto alba. For Your Love je o něco tvrdší záležitost z tohoto alba, příjemné osvěžení před závěrečnou You are the Fire, kterou já osobně moc v lásce nemám, protože ten úvodní riff snad nikoho nepřekvapí, to už je obehraná Heavy/Speed písnička, kterou můžeme slyšet v každé tuctové speed metalové kapele. Poslouchá se však příjemně.

Celkově, po poslechu tohoto alba jenom nevěřícně kroutím hlavou, že tahle kapela zůstavá hodně v ústranní a není takřka vůbec známá. Je tu spoustu kapel, hrajících mnohem méně originální heavy, a slaví úspěchy. Je to ale škoda, protože Impellitteri koncertují jen párkrát v roce v rodné Americe nebo v Japonsku. V Evropě ještě nikdy nehráli. Důvod ? Nikdo je nezná. Já už Impellitteri prosazuji od června minulého roku všude kudy chodím, proto se dá říct že už se dostávají do širšího podvědomí českého metalového publika, za což jsem rád. Vedle Screaming symphony řadím k nejlepším věcem z Impellitteri dílny třeba Eye of the Hurricane nebo Stand in Line(kde mimochodem zpívá Graham Bonnet). Třeba příští recenze bude právě na tato alba.. ?


Interpret:Impellitteri
Album:Screaming Symphony
Počet stop:9
Rok vydání:1996
Seznam skladeb:1. Father Forgive Them
2. I'll Be With You
3. Walk Away
4. Kingdom Of Light
5. Countdown To The Revolution
6. 17th Century Chicken Pickin'
7. Rat Race
8. For Your Love
9. You Are The Fire


Autor článku: Crowl


Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist