Reklama
9. 5. 2012

Interview s Ewou Farnou

Mladou a úspěšnou zpěvačku Ewu Farnou asi nemusím nikomu představovat. Přesto jsem se rozhodl ji vyzpovídat a pomocí rozhovoru přiblížit aktuální dění kolem ní, její hudby a jejího života i vám - našim čtenářům. Výsledný rozhovor přinášíme právě dnes a tady.


Ahoj, jsi již několik let v zájmu médií, kolik rozhovorů přibližně během měsíce absolvuješ?
Tak to nemám představu, je to různé. Jelikož nejsem v centru dění v Praze, tak hodně rozhovorů probíhá po mailu, pokud připočtu, že před každým koncertem jsou cca dva zájemci o rozhovory.. To pak samozřejmě záleží na tom, jak často v měsíci hrajeme anebo ku příkladu, zda je období vzniku nějakého mého projektu či desky. Je hodně faktorů, které to konečné množství ovlivňují a navíc je to třeba průmerné vypočítat, a matika mi nikdy nešla, takže asi tolik teoretickým propočtům a nekonkrétní odpovědi na Vaší otázku.:)

Hodně muzikatů nemá rádo rozhovory, protože se mi redaktoři ptáme furt na to samé. Jakou otázku nemáš ráda ty? Odpověz na ní, prosím.
Je hodně nejčastějších otázek, ale nejtěžší je odpovídat na tu, která má obsáhlý příběh, jenž je třeba vždy stejně popsat. Takže u mne je to: "Jak ses dostala ke zpívání?".
Zpívala jsem si doma, docela mne to bavilo, ale nikdy jsem neměla tužby stát se zpěvačkou. Učitelka mě nutila chodit do školního sboru, kde jsem později byla zvolena na solový výkon v soutěžích. Ze začátku nic moc, pak jsem si zvolila písničku polské zpěvačky Maryli Rodowicz, ve které jsem se sama cítila dobře a začalo se dařit. Na jedné ze soutěží v Havířově (Festiwal Piosenki Dziecięcej) seděl v porotě Lešek Wronka, který mě po mém vystoupení oslovil a nabídnul spolupráci. Bylo mi tehdy 11 let, rok na to se podepsala smlouva a já doteď nemohu uvěřit..

Vystupuješ jak v ČR, tak v Polsku, stejně tak ti v obou zemích vychází desky. Jak jsi tam slavná? Jde to nějak porovnat s tvojí popularitou v ČR?
To je těžká otázka, to by jste se musel zeptat někoho jiného.
Já mohu říci pouze fakta, a to že v Polsku nyní hrajeme víc koncertů, trávím tam více pracovního času, daří se skvěle a jen děkuji Bohu za to, že mám možnost zpívat po obou březích Olzy, mám možnost srovnávání kultur a prožívání neskutečných zážitků. O tom jestli to jde srovnávat, to se asi nedá říci. Polsko je 4x větší trh, řekla bych, že se více zajímají o kulturu obecně, platí jiná pravidla, mají více akcí na něž mají zcela jiné finanční rozpočty což je důvodem toho, že různé předávání cen nebo i normální koncerty v Polsku vypadají jinak než v Česku. To je ale pochopitelné, navíc mají rozdílné mentality, to všechno jsou přirozené faktory, které jsou důkazem různorodnosti těchto států v oblasti hudebního odvětví kultury. To je jen ve zkratce, dalo by se to podrobně i z příkladama rozvést na knížku:).

Na konci listopadu 2011 ti vyšlo DVD 18 Live, které se natáčelo na brněnském koncertě. Jak se tomuto DVD daří, jaké na něj jsou ohlasy mezi lidmi?
Nezjišťovala jsem to, nemám aktuální informace, moc se tomu nevěnuji. Vydala jsem DVD, jsem za to hrozně ráda, páč to byl můj největší projekt za 6 let mého snažení se o zpěv. Vlastně jsem měla možnost zaznamenat na DVD mojí 18 narozeninovou párty, to je super ne?:) Oslavili to se mnou mí příznivci, rodiče, team, pro mě je to krásná památka a takový souhrn těch šesti let. Snažili jsme se to udělat zajímavé nejen pro ucho ale i oko posluchače, takže jsme měli pyrotechnické efekty, techniku z Polska, kouzelníka, premiérově i tanečníky, já se pokoušela hrát na bící i kytaru, zahráli jsme od singlů, přes akustický set, nové aranže až po úplně nové písně. Měla jsem čest mít hosty, mé kamarády Toxique, se kterými jsme premiérově uvedli naši společnou skladbu Toxique girls. V Polsku to také vyšlo, však jako záznam z polského koncertu (byl téměř identický až na hosty). Tam získalo po třech týdnech zlatou desku, což propočtem odpovídá české Platinové desce. To je vše co jsem stihla zaznamenat, před mým útěkem do knih:).

Vyjde Ti letos nová česká deska? Respektive - na čem v tuto chvíli pracuješ? - myšleno v oblasti hudby...
Vůbec na ničem:D. Jsem hudebně naprosto nečiná:D. Věnuji se nyní jen škole, už za chvíli mě čeká maturita a příjmačky na vysokou školu, takžě bylo třeba ubrat.
První koncert mám až začátkem června. V létě jedem koncerty a mimo jiné v Čechách hraju na fetsivalu Hrady a na to se opravdu moc těším!! Kdyby někdo měl čas a chuť, už nyní moc zvu.

Co na hudbě máš ráda a je něco, co na ni opravdu nesnášíš?
Na hudbě mám ráda vše, je krásná, různorodá, svobodná, dává možnost sdělění i sdílení, je flexibilní a nechá si líbit hodně forem i obsahů. Není to rasistka, je jako hmota, která se nechá zmačkat jak si jen člověk zamane- je to taková ideální žena. Až na to, že ji sdílí strašně moc chlapů:). Obecně zřídka používám slovo nesnášet ve svém plném významu, a co se hudby týče, tak už vůbec. Jde možná nesnášet některé z následků způsobených hudebním zdarem u většiny populace. Tzn. popularitu. Tam už se zřejmě najdou mínusy, ale je třeba na nich nelpět stejně tak jako na samotné pomíjivé "popularitě". Jde však pouze o názor náctileté laické studentky, jež hudba zajímá.

Dokážeš si sebe představit, že budeš zpívat třeba ještě za dvacet, třicet let? Máš to v plánu?
Ke špatné informaci antifanouškům - ano, moc by mě to těšilo a budu se snažit zpívat co nejdéle. Nikdy ale nevíme, co se stane, proto chci jít studovat právo, jako alternativu, že by v nevyzpytatelném hudebním oboru něco nevyšlo.

Aktuálně nevystupuješ? Pročpak to? Něco se děje?
Jak jsem již zmínila, maturita a příjmačky. Soustředím se pouze na to a je to super, zase úplně jiný svět knih, literatury, bytí doma, pravidelného vstávání v 6... no a od pravé šprtky mě dělí snad jen brýle.:)

Blíží se Ti maturitní zkoušky a přijímačky na vysokou školu. Bojíš se maturity? A kam se hlásíš dále?
Bojím se samozřejmě, protože mám velké mezery v učivu. Někde se to musí odrazit, že člověk neseděl na každé hodině. Proto některé věci vidím snad prvně na očích a musím se to pořádně učit. Dále se hlásím na právnickou fakultu jak do Prahy, tak do Varšavy. Uvidíme, snad se někam dostanu.

Pozoruješ na lidech, že se mění jejich vnímání Tebe jako zpěvačky, s postupem času? Respektive - projevilo se nějak vnímání posluchačů - tím, jak si dosáhla dospělosti, chodí na tebe jiní diváci nebo tak něco?
I když stereotyp káže, že na Farnou chodí jen malá děcka, není to úplně pravda. To, že je mi 18 nic němění na tom, že se ten stereotyp zláme. To je třeba dokázat prací.
Proto se třeba těším na ty Hrady, i kdyby si jeden člověk po koncertu řekl " Tyjo, ok , nebylo to úplně na nic, bylo to docela dobrý", tak je to úspěch. Zárověn si svých mladších fanoušků velmi vážím, navíc co se týká těch úplně malinkých, to je přece super, těm se to buďto líbí nebo ne. Žadné předstírání, předsudky, prostě úpřímně buďto tančí nebo brečí. Změna po dosažení dospělosti je pouze v tom, že někteří příznivci mužského pohlaví místo fotky, žádají o ruku:D. A to je přeci strašně milé:D.

Co by jsi vzkázala našim čtenářům?
Hodně dobré muziky, hlavně zdraví - páč bez něj nic a že děkuju za čas, který věnovali přečtení toho rozhovoru.
A taky - mějte se, jak chcete, a kdyby co - tak nic:))))

Foto: ze stránek Ewy Farné


Autor článku: David Havlíček

Darkont.cz

Komentáře:

17. 7. 2012 10:12
xx
fajn rozhovor
25. 5. 2012 00:56
Jožo
jediny rozhovor Ewy o autonehode: http://revue.idnes.cz/ewa-farna-exkluzivne-o-autonehode-drd-/lidicky.aspx?c=A120523_191238_lidicky_zar
25. 5. 2012 00:23
dorky
krásná je ta Ewa, ale když měla delší vlasy, se mi líbila víc
24. 5. 2012 21:28
Broxigaarr
Ewa je řízek
23. 5. 2012 17:02
Peťa
Ewa je prostě nejlepší..! :-)))
19. 5. 2012 17:48
Iwuška
Ewa je prostě skvělá:-))))
19. 5. 2012 13:49
ewa farna
všem moc dekuji...
16. 5. 2012 17:54
Monča
Ahoj Ewi, držím palce u maturity, věřím že to zvládneš, jsi naše jednička. :-)
16. 5. 2012 14:32
Jirka H., Uherský Brod
ty vole Dejve, tys udělal rozhovor s Farnou... dobře
16. 5. 2012 14:13
Mája
ahoj ewi ten rozhovor je dobry hodne stestí pri maturite
14. 5. 2012 16:23
zuzka
hezkej rozhovor
14. 5. 2012 15:53
maria.123
were good
13. 5. 2012 15:42
Rock
Piekné. Si len želám ešte veľa dobrej rockovej hudby od tejto našej fans star! :)
13. 5. 2012 10:09
Štěpán
Nádherný rozhovor... Hodně štěstí na maturitu a přijímačky na vejšku... Těším se na Hrady :)
13. 5. 2012 01:48
Punker
:) goog luck!
13. 5. 2012 00:13
Honza P
Ewi děláš dobrou muziku a věřím, že i tu školu zvládneš přeji štěstí
12. 5. 2012 10:19
Fanda
Poslouchám Edguy, Helloween, Judas Priest, Unisonic. Z Českých kapel Arakain, Kabát, Harlej. Z čistým srdcem však říkám, že Ewu obdivuji a skladby jako 'Jako motýl', 'Ponorka', 'Maska', 'Toužím' a další. Hodně úspěchů, hodně štěstí.
11. 5. 2012 20:33
Darina
EWI MOC TI TO PŘEJI
11. 5. 2012 14:48
Terka
Moc hezký Ewi,hodně štěstí.
11. 5. 2012 09:48
Mirek Hloušek
Ewo moc vám přeji, aby vám ta maturita a příjmačky vyšli a aby vám fanoušci jen přibývali :-)
10. 5. 2012 22:46
Honza
moc dekuji Evinka;)

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Annabel - rozhovor
(11. 1. 2018 - 23:13)
Ruští Blind Ivy poprvé v ČR!!
(28. 12. 2017 - 07:55)
Komentáře ke kapelám:
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Ortel
(28. 11. 2017 - 20:55)
Kiss Revival Praha - Official
(3. 11. 2017 - 16:14)
3-IRON
(18. 10. 2017 - 07:40)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist