Stríbrné prívesky na Darkont.cz
11. 3. 2007

Jan Jiroušek – Tam v pohádkách

Pojďme se podívat do světa pohádek, kterým nás svým nezaměnitelným stylem provede mladý muzikant Jan Jiroušek, který pro nás pochystal své druhé sólové album.

Jan Jiroušek se narodil před téměř 22 lety a jako hudebník se nejprve proslavil v některých kruzích až kultovní formaci NNN. V loňském roce se rozhodl vydat na sólovou dráhu a nahrál krásné debutové album Muzikální lesík, jež bylo na stránkách Rockmagu recenzováno. Na začátku roku 2007 spatřilo světlo světa dílko Tam v pohádkách s podtitulem minialbum.

Hned úvodní skladba Gepardí styl nasvědčí, v čem je novinka odlišná od debutu. Delší stopáž, tím zákonitě větší porce instrumentálních částí a pokud mě ucho neklame, tak i o kapku lepší zvuk. Z textu úvodního songu nezapře Honzík svoje správcovství na jistém fóru Heavy-Speed Metal Mania:-)). Dvojka Piko Hokej je textově možná moje nejoblíbenější na albu. Údajně se jedná o příběh ze života, který vypráví o tajemných chvilkách s drogovou tématikou. Texty Tam v pohádkách nemíří tak snadno na posluchače jako u Muzikálního lesíka, a proto se na začátek nezdají tak vtipné. Když se ale člověk trochu zaposlouchá, směje se skoro permanentně. Nejdelší song na desce nese název Lucinka. Opět pobaví text a zaujme opravdu silný refrén. Následuje pilotní skladba desky Dračí láska. Krásná věc o tom, že v pohádkách si láska nevybírá. Vrcholem je pro mě scéna svatebního obřadu, kdy si Honzík zahrál jak pípající princeznu, tak řvoucího draka, jehož „JÓÓ“ je náznakem vlivů death metalu. Pod číslem pět se skrývá největší hit všech dob – skladba Mega (S)hit. Není potřeba nic říkat... Textově i hudebně prostě největší hitovka, co svět poznal. Na závěr minialba nás čekají dva covery. Prvním je dneska už legendární skladba NNN Kocour Šuk. Honzík lehce pozměnil instrumentální party a na některých místech vokál. Abych ale pořád nechválil, tak původní verze NNN se mi líbila o něco víc. Ta nová je taková kultivovanější… Jako zavíračka desky nás pak čeká cover od jednoho z Honzíkových hudebních vzorů – song Konec holubů v Čechách od Peshaty. Textem i hudebním rozpoložením na desku jednoznačně sedne a stává se jedním z největších hitů (na Mega (S)hit ale samozřejmě nemá). Po třech a půl minutách songu nastávají dvě minuty ticha, po kterých k nám promluví sám Král Jelimán a mimojiné nezaměnitelným způsobem pozdraví svoje fanoušky z celýho světa. Jako bonus je k albu ještě zařazen klip k hitu z Muzikálního lesíka Luky a Jíra. Při jeho sledování si dávejte pozor, ať vám smíchy nepraskne monitor, protože to vážně hrozí.

Minialbum Tam v pohádkách je dalším počinem Jana Jirouška, které snad za každých podmínek zlepší náladu. Nejde přitom nevidět, že i kvalita písniček se neustále zvyšuje a humor pořád zůstává. Co dodat? Snad jen, že se opravdu těším na další desku.


Interpret:Jan Jiroušek
Album:Tam v pohádkách
Počet stop:8
Rok vydání:18. leden 2007
Seznam skladeb:01.Gepardí Styl
02.Piko Hokej
03.Lucinka
04.Dračí Láska
05.Mega (S)Hit
06.Kocour Šuk (NNN Cover)
07.Konec Holubů V Čechách (Peshata Cover)
08.Luky A Jíra (Klip - Multimedia Track)


Autor článku: Starbreaker  Související články:  


Darkont.cz

Komentáře:

23. 5. 2017 14:43
Majsneros
nazdar nemáš wines?? rát bich měl wines i u mě ve stanu :)
23. 5. 2017 14:43
Likvidátoros
nazdar, honzíku nemáš penízky na wines? RÁD BICH SY NĚCO KOUPIL. :) díki
13. 3. 2007 21:04
BraveBruce
Toto album je jeden hit za druhým. Je naplněno písničkami s chytlavými melodiemi, vtipnými texty a v případě Piko Hokeje i autentičností. Po pár posleších si člověk začíná písně broukat. Oproti M. Lesíku pro mě posun ku předu. Honza je prostě talent...
13. 3. 2007 13:54
metal_messiah | metal_messiah@seznam.cz
Z Honzy se stává obrovskej hitmaker, což dokazuje jak na lesíku, tak na aktuálním počinu. Hudba je to snad pro každou příležitost! Zvuk na domácí podmínky přímo famózní...jen tak dál!!!
11. 3. 2007 15:12
Ferenc
Super muzikant = super album. Doporučuju. Stáhněte si ho celé zdarma z http://janjirousek.wz.cz/

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist