Stríbrné prívesky na Darkont.cz
6. 5. 2012

Judast Priest a Thin Lizzy - 28.4.2012 Lipsko

Po pátečním koncertu mojí kapely v Příbrami mne po onom pivohudebním večírku čekal další den docela náročný výlet - vyrazili jsme k soudruhům z NDR do veletržního města Lipska, pogermánsky Leipzig se zovoucímu, a to nikoliv na rádobyrockery Puhdys či natáčení Ein Kessel Buntes, leč za poctivým koncertním show zmíněné britské metalové legendy v rámci Epitaph World Tour 2012.

Jako support vystupovali ještěrčí irští bardi, dříve spjatí zejména s nebožtíky Philem Lynottem a též Gary Moorem. Anžto cesta vedla z Písku pro nalodění dalších účastníků zájezdu přes Plzeň a Prahu, jednalo se poněkud na kilometry a pohonné hmoty náročnou cestu.


Chvíli před koncertem jsme si prošli město, které je spjato i s poněkud jinou hudbou, dlouhých 27 let zde v kostele sv. Tomáše působil od r. 1723 velikán barokní hudby J. S. Bach. Cestou do centra bylo velké překvapení jak spousta velocipédů, tak rozsáhlý park v těsné blízkosti historického jádra města, plný v nečekaně letním dnu se po trávníku povalujících hloučků omladiny, popíjející lahvové pivko i jiné blahodárně tekutiny, bránící dehydrataci organismu. Všudypřítomné aroma na nesčetných grilech sžíhaných saských wurstů nedalo šanci rozpoznat, zda je šance v tetelícím se vzduchu načichat i trochu netabákového hulení, u nás silně spjatého s kolektivní zábavou nejen studentů.


Úvodní zhruba hodinový set Thin Lizzy se nesl v duchu starého dobrého soundu kapely z let největší slávy a významu, pochopitelně nemohly chybět skladby jako lidovka Whiskey in the Jar, Jailbreak, Black Rose nebo hitovka The Boys Are Back in Town. Zpěv evokující beze zbytku staré dobré T.L., kytarové dvojhlasy i kvalitní zvuk v lipské Areně navodily skvělou atmosféru pro po krátké pauze nastoupivší britské neválečné veterány.Samotní Judas Priest si samozřejmě na údajně(?) posledním turné dali jako obvykle záležet - krom muziky své nezanedbatelné místo měla vizuální stránka koncertu, od scény, světel a laserů, po kvalitní velkoplošnou statickou i pohyblivou projekci. Halford, až narozen L.P. 1951, stále vládne netypicky předdůchodově silným hlasem, brilantní práci obou kytaristů Glenna Tiptona a Richie Faulknera nelze než pochválit, stejně jako hudebně plnohodnotnou bubenickou práci, navíc v rotacích a vyhazování paliček i zrakově zábavného Scotta Travise.


Kapela odehrála zdatný průřez dlouholetou tvorbou, takže zazněly skladby Rapid Fire, Metal Goods, Heading Out to the Highway, Judas Rising, Starbreaker, Victim of Changes, Never Satisfied, Diamonds & Rust, Dawn of Creation, Prophecy, Night Crawler, Turbo Lover, Beyond the Realms of Death, The Sentinel, Blood Red Skies, The Green Manalishi, Painkiller, The Hellion a Electric Eye. Docela milé bylo, že rozhodně u nás nejprofláknutější Breaking the Law byla odehrána v krátké verzi, nikterak tím lacině nenabízející podbízivost hitu. Takřka ve finále Halford vjel na pódium nezbytném stroji Harley Davidson, který ho provází při skladbě Hell Bent for Leather již od r. 1979. Jako přídavky dali „mládenci“ You've Got Another Thing Comin' a Living After Midnight. Během koncertu Rob vzpomenul britské spřízněnce Saxon a Iron Maiden, i skoro domáci Scorpions.
Nejvíce snad napoví další fotografie a především videa zde http://www.transfernet1.wz.cz/judas.htm a nepochybně velmi brzký koncert u nás doma - již 8.5. v Pardubicích

Autor článku: Petr Hejna  Související články:  Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Annabel - rozhovor
(11. 1. 2018 - 23:13)
Ruští Blind Ivy poprvé v ČR!!
(28. 12. 2017 - 07:55)
Komentáře ke kapelám:
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Ortel
(28. 11. 2017 - 20:55)
Kiss Revival Praha - Official
(3. 11. 2017 - 16:14)
3-IRON
(18. 10. 2017 - 07:40)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist