Stríbrné prívesky na Darkont.cz
26. 10. 2011

K nové desce Křídla anděla – s Milanem Valentou

Křídla anděla je už třetím albem které vychází z textařské a hudební dílny Milana Valenty. 10 skladeb + 2 bonusovky dávají dohromady pohodové album, jehož písničky vypráví o lidských pocitech…

Milane, toto je Vaše v pořadí třetí album. Řekněte, liší se nějak od těch minulých?
MV: Myslím, že na ně logicky navazuje. Odlišné je trochu svojí koncepcí. V první písni Křídla anděla se anděl dostává z nebe mezi nás, pozemské lidi, aby nás pak v závěru zase opustil. Potom se řítí jedna písnička za druhou a vypráví příběhy o tomto bláznivém a zmateném světě, o nás samotných. V závěru jsou písně, které tak trochu ten proběhlý život bilancují a směřují k jeho přirozenému zakončení. Obal alba i fotografie v bookletu a celková grafická úprava se snaží tuto koncepci dodržet.

Na minulých albech byl patrný folkrockový styl… Změnilo se něco od té doby?
MV: Můj styl zůstává stejný, je to stále folkrock. Základem je rytmika bicích a basové kytary, propojená hudebním motivem s elektrickou a akustickou kytarou. Melodickými nástroji jsou housle, akordeon a samozřejmě zpěv. Tam, kde jsou použity housle se zvuk písniček trochu blíží jižanskému rocku, tam, kde vstupuje akordeon se dostáváme spíše do prostředí hospodské muziky.

Jakým způsobem jste vybíral písničky?
MV: Všechny písničky vychází z mých vlastních prožitků a dále z příběhů mých přátel, kamarádů a známých. Téměř nic tam není vymyšlené, jedná se jen o určitou uměleckou licenci, která ty příběhy propojuje a dotváří.

Album obsahuje i dvě výrazně politicky motivované písničky. Můžete k nim něco dodat?
MV: Jedná se o bonusové písničky Taková malá revoluce a Tak už jsme tady. Obě jsem natočil loni, v dubnu 2010, udělal k nim také videoklipy a vydal těsně před volbami jako singl pod názvem „Drahým politikům s láskou“. Písničky si vzala na svůj web iniciativa Defenestrace 2010 a zahrál jsem je také před volbami na květnovém koncertě na pražském výstavišti, který organizovalo občanské sdružení Vyměňte politiky. Písničky jsou nadčasové, klidně se dají hrát i dnes, nic moc se v chování politiků nezměnilo, proto má „láska“ k „drahým“ politikům přetrvává.

Kde si mohou zájemci Vaše album koupit a kolik bude stát?
MV: Album Křídla anděla je možné zakoupit přímo v internetovém obchodě nakladatelství Galén, které CD vydává, a to za 150 Kč. Takže dávám odkaz na webové stránky www.galen.cz a věřím, že se posluchačům bude album líbit.


Autor článku: Ivana Babková


Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist