Stríbrné prívesky na Darkont.cz
21. 6. 2012

King Size - Romeo a Julie

Kapela King Size už sice není mezi živými, ale to vám nemůže zabránit v poslechu jejich desky Romeo a Julie z roku 1997.

King Size patří mezi nejzajímavější tuzemské kapely. Kapela byla založena na vokálu Pavly Forstové a klávesovému umění Milana Steigerwalda, které doplňovali hudebníci, kteří teď hrají v kapelách jako Arakain nebo Support Lesbiens.

Romeo a Julie je druhé regulérní CD kapely a je na něm 13 písní. Vše odstartuje titulní Romeo a Julie. Jedná se o přebásněný text Williama Shakespeara, který je doplněn o skvostný hudební doprovod, což tvoří z písně hit. Pavla Forstová opravdu zpívat umí a předvádí to zde v plné kráse.

Co musím zmínit, je atmosféra. Každá píseň má hodně dobrý zvuk, který má svou tvář a ukazuje, že kapela zvládne jak epický alternativ/rock, tak přímočarý blues/rock a vždy bude znít profesionálně. I přesto, že je deska už skoro deset let stará, zní materiál pořád svěže a rozhodně poslouchatelně. Kromě vysoké kvality zvuku za to rozhodně může i zmiňovaná žánrová rozmanitost desky.

Zmínit musím hlavně Nahá v trní, což je ten přímočarý blues/rock, o kterém jsem psal. Na poměry desky pěkně odvázaná skladba, která rozhodně dokáže zvednout ze židle. Naprostý opak této skladby je Věř svým snům. Ta má díky varhanům chrámovou atmosféru, do které se místy až operní vokál Pavly Forstové výborně hodí.

Jediné, co jsem moc nepochopil, je to, že se na CD objevili také dva covery a oba od Led Zeppelin. Ne, že by byly tyto skladby zahrané špatně, ale ženský vokál mi k Immigrant songu moc nesedí a nevím, proč kapela zařadila na desku covery, když její vlastní skladby dosahují kvalit hodně vysokých.

I s covery se ale jedná o hodně povedenou desku, která je chudá na slabá místa a i dnes by si dokázala najít nové fanoušky.


Interpret:King size
Album:Romeo a Julie
Počet stop:13 + 9x bonus
Rok vydání:1997


Autor článku: šrája

Darkont.cz

Komentáře:

29. 8. 2012 09:54
Pavla Forest
Šrájo, neboj, stále žijeme :-) viz www.rockopera.cz
Díky za chválu :-), Zeppeliny hrajeme z čiré radosti. Zdravím, Pavla

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist