Reklama
15. 8. 2011

Kofe-in - Libertin

V březnu roku 2011 vydala opavská skupina Kofe-in své druhé album. Dostalo název Libertin a můj názor na tento více než zajímavý počin právě čtete.

Zajímavý je už obal tohoto alba. Tvoří ho totiž cca hodně spermií, zavrtávajících se do vajíček. Ve vnitřku bookletu jsou už jen různobarevné fleky, které (doufám) nemají žádnou souvislost se zmiňovanými spermiemi na vnější straně obalu.

Kapela Kofe-in produkuje směsici elektroniky a rocku, přičemž občas můžete v jejich hudbě zaslechnout nástroje jako violoncello nebo saxofon. To, že to není jen nějaký pelmel, dokazuje i to, že Kofe-in obsadili druhé místo prvního ročníku českého youtube festu.

Na desce je 10 písní a všechny mají jedno společné: nekonečné opakování refrénů. Díky tomu se vám tyto refrény vryjí do paměti na hodně dlouho.

Zaujala mě už první píseň (Černá duše). Normální sloky doprovází jen elektronické zvuky, zato do refrénu se Kofe-in opře v rockovějším stylu, který mi (nejspíše díky saxofonu) vždy připomene legendární Plastiky. Song číslo dvě (Levituju) mne zaujal svou melodií a poté už mě album pohltilo celé.

Nakonec (asi po pátém nebo šestém nebo sedmém poslechu celé desky) se mi nejvíce zalíbila píseň s pořadovým číslem 6 a názvem Jediná. Má totiž nejvíce „rockový“ refrén s kytarami a vším, co k tomu patří. Tím ale rozhodně nechci upozaďovat ostatní písně.

Většinu textů má na svědomí frontman Jan Kunze. Ten má na svém kontě už tři knihy, z nichž čerpá také jeho projekt, se kterým vydal minulý rok u vydavatelství Perplex desku Hlavně nepanikař! Jedná se o melodrama na motivy knih Hičhaikum a Dekadent dezert a spolupracuje zde také se svými spoluhráči z Kofe-inu Janem Tenglerem a bratrem Petrem Kunzem. Ale to už jsem moc odbočil od Libertinu.

Můj názor na tuto desku je kladný, protože se nejedná o to stokrát opakované, ale jde něco originálnějšího. Zároveň mi ale vadí, že se jako pilotní singl z desky (a první oklipovaný song z Libertinu) vybrala píseň Kladu tě na hladinu, protože dle mého názoru jsou na desce i lepší kousky.


Interpret:Kofe-in
Album:Libertin
Počet stop:10
Délka:36:35
Rok vydání:2011
Vydavatelství:Championship music
Seznam skladeb:Černá duše
Levituju
Kladu tě na vodu
Skříňka s démonem
Aritmetika
Jediná
Harpyje
Nervový kolaps
Ruleta
Usnout a spát


Autor článku: šrája

Darkont.cz

Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist