Reklama
1. 11. 2008

Kohout plaší smrt – Duševní výluka

Kohouty, co plaší smrt, asi nemusím představovat. Ostřílení pankáči ze Severu hrají už nějaký ten pátek a jsou čím dál slavnější, jestli se však považují za popu krále, nebo jak to mají s válčením, zjistíte až po poslechnutí svojí půl roku staré novinky Duševní výluka. Tu by z nich asi měl chudák pan Halas, a to on o kohoutech něco ví=)

Kapela datující svůj zrod léta páně 1996 sestava se ale ustálila až o deset let později. Ke stylu, který hrají, bych nemohla napsat nic zajímavějšího, než napsali kohouti sami. Musím prostě citovat, chca nechca=)

„Naše texty v zakódované podobě kritizují naprosto nepřípustný systém hlavních a vedlejších chodeb v mraveništích, pravidla rozdělování sociálních dávek v kmeni Ngobotumi sídlícím na pravém břehu Konga a mimo dalších věcných témat také často kritizovanou délku kopulace srnce vzhledem k uspokojení srny.“

A takhle je to u těhle povedených Liberečáků se vším. Vůbec se s tím nemažou, řezaj do těch škopků a zpívaj si k tomu popěvky hodné pankáčů, stejně, ať si říkaj, co chtějí, stejně si myslím, že tam někde v hloubi to myslí vážně=) Chlast za volantem, válčení, duše, co chce očistnou kúru. Kluci se tvářej, že jsou nad věcí, ale jsou v tom až po uši. A tohle „moudrý bláznovství“ jim zaručuje stále se zvětšující fanouškovskou základnu. Když koncertovali na Trutnově (fesťák v druhý polovině srpna, viz moje reportáže, hlavně skromně, že?=), bylo před hospodskou scénou tak narváno, že se nedalo projít, natož dostat někam, kde by je bylo slyšet a vidět. Jelikož bydlím na kolejích, všímám si, že je i dost často vidět jejich nášivka, na batozích a bundách, jsou to prostě hvězdy=) Mají totiž něco, co většina ostatních pankáčů nemá, mají smysl. A ještě na to jdou mojí oblíbenou metodou – sdělují vážný věci hooodně lehkým tónem, to se cení.

K samotným songům na Duševní výluce, hned první je pecka, Popu král, je strhující svědectví o realitě na hudební scéně, je to prdel, no kecy jako blázen, ale mají smysl, to určitě=) líbí se mi ty new wave punkerský bubny, něco jako moji milí Brajgl z Ústí, rytmický, přesný, skvěle padnoucí do rytmu, ale zároveň čistej zvuk, škopky za jedna kucí=)

Další povedenej song je Sportovec, text by mohl bejt ještě malinko zašifrovanej, „člověk je vlastně zvíře, pán tvorstva na papíře“ není to špatný, perfektně tam sedí trubka, bo co to je, obsah nabízí víc metafor a různých hračiček,stejná situace je třeba u Čipu, tam by se taky daly vymyslet hlubokomyslnější zhovadilosti…. škoda, že se nedařilo, jako v jinejch kouscích.

Třeba King on the road no tak to je drsnej humor, ale padne jak pr..l na ha..l „Patnáct piv a tři panáky, cejtil jsem se jako king, king on the road“ no pecka, nemá to chybu, ale stejně, vážně jste nikdy nejedli opilí v autě? Měli jsme možná jednou kliku a nic se nestalo, ale hoď kamenem, kdo jsi bez viny, smějeme se tomu, ale někdy… brr, běhá vám mráz po zádech?

Která mě ale dostala je Hrdina, hymna všech pacifistů=) válčení je naprd, můžem být rádi, že nemusíme válčit a stejně jako autor „než bych střílel, tak to zahodim“ bych se rozhodně zachovala taky. Krom toho se mi hodně líbí to skáčkový frázování, tá tá ra ta ta ta táá táá táá, juuu, pařííme=)

Z desky trochu vyčnívá písnička Pedofil a kněz, která má nápěv trochu jak od Landy. Kajícná prohlášení o potřebě odpuštění a očisty duše dostává u „kněze pedofila“ dost nečekaný rozměr.

Duševní výluka je už pátým počinem těhle divočáků a je to čím dál lepší. Bylo by fajn, kdyby na punkové nebe přibyl vedle Visáčů a Fixy taky někdo nový. A řekla bych, že Kohoutům se to pomalu ale jistě daří. Jen do toho, už jen ten poetický název mě bere, stejně jako ten čurbes okolo=)


Interpret:Kohout plaší smrt
Album:Duševní výluka
Počet stop:14
Délka:31:55
Rok vydání:2008
Vydavatelství:Cecek records
Seznam skladeb:1. Popu král
2. Sportovec
3. Po nás potopa
4. King of the road
5. Kult
6. Politik
7. Chřipka
8. Hrdina
9. Anonym
10. Pedofil a kněz
11. Budoucnost
12. Čip
13. Pohádka
14. Slovenská


Autor článku: Barushka  Související články:  Komentáře:

17. 12. 2008 16:51
Barushka
věřím tomu, na Trutnově tam bylo taky narváno jak blázen=) jsou to prostě kluci šikovný=)
16. 12. 2008 15:54
Tom
byl jsem na kohoutech asi pred 3 rokama. byl to festak, kde bylo asi 30 kapel. ale kohouti meli zarucene nejvetsi uspech

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist