23. 10. 2008

Kohout plaší smrt - podzimní rozhovor

Liberecká punková kapela jejíž počátky sahají do poloviny devadesátých let a která se jmenuje Kohout Plaší Smrt letos vydala nové album Duševní výluka. Probrali jsme s nimi tedy především tuhle novou desku, ale poptali jsme se i na mnoho dalšího, jen si to přečtěte...Ahoj, co nejzásadnějšího se odehrálo od 2. 1. 2007, kdy jsme spolu dělali rozhovor naposledy?
Honza: No domnívám se, že tou nejdůležitější věcí bylo zdařilé nahrání cd, i když i jiné pamětihodné události se odehrály, jako nákup našeho vlastního raketového kapelového vozu a mnoho akcí a kaleb, což však není asi nutné vypichovat.
Krtek: Mimo výše popsaných věcí je možný si většinu veselých historek přečíst v kronice na našich webovkách.

Letos vyšla vaše nová nahrávka, „Duševní výluka!“. Jak si zatím vede?
Honza: No je trochu nervózní, ještě se přeci jen rozkoukává v tom nelítostném světě tvrdého bussinesu, ale už vystrčila růžky do několika recenzí a mám dojem že pár set domácností, tudíž myslím, že roste do krásy a něco z ní bude.
Krtek: Hm, abych pravdu řek tak moc přehled nemám o prodeji u Cecka, ale CD nám pomohlo se dostat letos na celkem pěkný fesťáky a už i na pár pěkných fesťáků příští rok, takže to asi nebude nejhorší :-).

Kde je tato deska k sehnání?
Honza: K sehnání je vždycky tam kde se nachází nějaký člen kapély. Kdyby náhodou někdo neměl chuť obcházet krčmy a hledat opilé kohouty je v záloze internet, a to sice naše vlastní stránky webovité kps.musicserver.cz, či posléze stránky našeho slovutného vydavatele www.cecek.com.
Krtek: Jo a taky v knihkupectví U Fryče v Liberci.Zkuste trochu přiblížit to, co předcházelo vzniku tohoto alba. Jaké byly přípravy, natáčení, kdo dělal návrh obalu?
Honza: Jako asi u každého alba každé kapely, předcházelo i našemu albu dření ba pocení krve při vymýšlení těch písniček, protože věřte nebo ne, je to tvorba naše zcela vlastní, protože nakonec jsme nezprznili píseň žádného světoznámého umělce, i když jsme měli zálusk na Sladké mámení, a složili vše sami, čili Krtek.
Krtek: Kecá, něco složil i on a tudíž nese i kus zodpovědnosti :-) a navíc konečnou podobu písničky dodělávala celá kapela dohromady. Odstup od minulýho CD Kurnik šopa! jsou čtyři roky, ale až na jednu písničku byly všechny hotový za poslední rok. Ona se totiž pořád měnila sestava a to pak není možný nic vymyslet. Ta jediná písnička byla Budoucnost a na CD jí hrajem asi 3x rychleji. Nahrávali jsme už podruhý v Ex Aviku v Plzni u Rohlíka, kterej dokáže z muzikantů vytáhnout i to o čem neví že můžou zahrát. A hlavně se tam dá bydlet, takže jsme strávili 11 dnů společně, což byla na druhou stranu zkouška aktuální sestavy a protože už skoro rok po nahrávání hrajeme ještě spolu tak to dopadlo dobře. Byl to slušnej kolotoč, od rána nahrávání, popíjení luxusního piva Ambrosius za 2,50,-Kč – denně padla tak jedna basa – pak večer hospoda, trochu spaní a zase nahrávání... Nápad na obal dostal Matěj, kterej pořídil fotky a realizoval ho náš kamarád Vašek, kterej s tím PC přecejenom umí líp než my. My mu to jenom kritizovali:-).

Užili jste si toto nahrávání?
Honza: Musím říct, že samotné nahrávání nebylo pro mě žádnej med, jsouce muzikantsky ne zas tak zručný, ale pobyt ve studiu jsem si každopádně užil, vegec, filmy, lahváče, rohlíky, lahváče, filmy, hraní, lahváče….
Krtek: Byla to paráda, studio je pro mě vždycky takovej malej svátek.

Kdy a jak bylo album pokřtěno?
Honza: Naše sídí bylo odpaněno 11.4. tohodlenctoho járu, a to sice v přilehlém městě Jablonci nad Nisou, a pokřtěno bylo samozřejmě lahváčema…viz předch. odp.
Krtek: Zvukař před koncertem říkal ať hlavně dáme pozor na pivo, aby nenateklo do jeho aparátu. Jenže my jsme fikaně rozdali asi 20 lahváčů přítomným punkáčům a poté co Kafka se Zrůsťákem, coby významný ex členové, polili CD, začali stříkat do davu a ten zase zpátky, takže nakonec bylo pivo i na stropě a na stěnách a na zvukařovi, kterej ležel obětavě na odposlechách. Tímto si myslím že se křest poved.

Jak jste s deskou spokojeni? Řekněme v porovnání s předchozí tvorbou…?
Honza: Jelikož od nahrání posledního cdčka se několikrát vyměnilo složení kapely, a to včetně mne, je toto první cd které jsem měl příležitost přizmršit. Jsem tudíž logicky s novou tvorbou spokojen o něco více, aébržto jsem do její výroby mohl zasahovat. Myslím si nepokrytě, že nový album je kurevsky dobrý…
Krtek: Já si myslím že je to naše nejlepší CD, to sem si třeba po Kurniku neříkal. V mým žebříčku je na prvním místě Duševní výluka, pak Samý nový věci a až pak Kurnik šopa!.

Máte na albu nějaké hlavní favority? Které songy z alba Duševní výluka! se nejvíce líbí posluchačům?
Honza: Naše náchylnost k jednotlivým písničkám se odvíjela podle toho který song nám při trénování a nahrávání zrovna lezl na nervy, jelikož všechny ostatní se nám líbily. Momentálně jsou pro mě favoriti Anonym, Čip, Po nás potopa a Slovesná. Co se týče posluchačů zaznamenali jsme různé kladné reakce, třeba na píseň Sportovec.
Krtek: Mě se zrovna líbí Popukrál, Potopa, Sportovec, ale jak píše Honza, průběžně se to mění. Jsou věci který hrajem a ty už mě tak nebaví a pak si poslechnu celý CD a líbí se mi věci který mi zase před tím nepřipadaly tak dobrý.Kde budete v nejbližší době k vidění? Co vše z nové desky hrajete živě?
Honza: Živě hrajeme pár písní, zejména ty, které se vyskytují na bandzóně a je tudíž větší pravděpodobnost, že je už někdo slyšel, v současnosti se snažíme, jde to ztuha, vyrobit na naše webovky anketu, kteréže písně bychom to jako měli hrát.
Krtek: Nejaktuálnější seznam koncertů je buď na našich domovských stránkách nebo na našem profilu na Bandzone (http://bandzone.cz/kohoutplasismrt).

Co ještě plánujete do nejbližšího budoucna?
Honza: Naše plány nepostrádají jistou pravidelnost – zkouška, koncert, pivo, zkouška, koncert, pivo…..
Krtek: Do konce roku snad bude hotovej náš první videoklip a pak do čtvrt roku ještě jeden. Sice jsme ho měli natáčet už v září, ale došlo k nějakým organizačním problémům...

Děláte už na materiálu pro potencionální další desku?
Honza: Cca jedna čtvrtina kapely již otravuje cca další jednu čtvrtinu s několika nápady na nové hity, ale zatím je morálka na poměrně nízké úrovní, vzhledem k vysokému psychickému vypětí, jež provázelo nahrávání Duševní výluky.
Krtek: Jo, ta další čtvrtina jsem já, ale nemám zatím sílu na novou tvorbu. To až tak rok před další deskou.

Tak a nyní na závěr prostor pro to, co by jste chtěli říct na závěr našeho rozhovoru...
Honza: Závěr rozhovoru bych pojal, velmi stručně, nebudu chodit kolem horké kaše……..prostě to řeknu……už je to tady…..AHOJ!

P.S.: Kdo není snad těmito kecy nasycen a chce slyšeti více, ať přijde na koncert a pozve nás na panáka…
Krtek: Jo, jo, souhlasím s Honzou.

Díky za rozhovor.
I my Tobě
Foto: ze stránek kapely
Autor článku: David Havlíček  Související články:  Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Komentáře ke kapelám:
3-IRON
(18. 10. 2017 - 07:40)
D. Rock
(27. 8. 2017 - 10:09)
Cimrmanovo Torzo
(8. 8. 2017 - 09:40)
Atariband
(20. 7. 2017 - 16:03)
Děda Chlívek
(15. 6. 2017 - 08:45)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Autodoc.cz
https://www.AutoDoc.CZ
Nejnovější kapely
Hledáme !
Hledáme redaktory, kteří by měli zájem dělat rozhovory či recenze CD.
kontaktujte nás zde...
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Máte své CD?
Vydala vaše kapela vlastní CD? A chcete aby se o nim vědělo? Pošlete nám ho k recenzi.
Kontaktujte nás!
Antikvariát:
Darkont.cz
Punkshop:
Plastelína:
Odkazy

Hudební inzerce
TOPlist