Reklama
5. 7. 2011

Kresta - Deliberate Offence

Peter Kresta je muzikant žijící po dlouhá léta v Německu, kde se oddává nejrůznějším hudebním projektům. Nedá se říci, že by internet překypoval větším množstvím informací o tomto kytaristovi a zpěvákovi, ale recenzovaná placka je každopádně jeho druhým sólovým počinem.

Nahrávka vznikala pod taktovkou producenta Jana Němce, pročež není třeba dále vysvětlovat, že zvuk a celková produkce jsou ošetřeny nadmíru profesionálním způsobem. Žádný nakouřený nářez, byť basové a výškové potenciometry na kytarovém aparátu byly zřejmě vytočeny silně doprava. To má za následek zajímavou atmosféru, která mi trochu evokuje všemožné demo nahrávky z 90. let, ale zde na pozadí takřka dokonalé produkce, tudíž nepřikládejte tomuto přirovnání valného významu. Nástroje se nikterak nederou do popředí, tam kraluje zpěv a v retro duchu vyvedené sbory.

A jaký to žánr se nám zde servíruje? Ač by bezemoční obal s žábou dával důvod zaobírat se úvahami o progresivním metalu, odpovědí je, že zde se hraje stoprocentní melodický hard rock. Tedy žádné zemité syrové riffy, nýbrž citlivě proaranžované písničky s nemalým hitovým potenciálem, vše samozřejmě v angličtině. Nástroje jsou vyvážené a žádný se nepouští do nekontrolovatelných exhibic, vše je prokomponované v zájmu celku. Zpěvy neohromují nekonečným rozsahem, což však nevadí, protože přirozený projev působí nadmíru sympaticky a přidává nahrávce na poklidné atmosféře. Svou náladou mi „Deliberate Offence“ připomíná pozapomenutý projekt Prime Time, kde se před nějakými 12 lety sešla elitní sestava. A zatímco hudební kritika očekávala orgie na všech frontách, z natočeného alba se nelinulo nic více, než příjemně se poslouchající písně party, která si společně udělala radost. Mám-li přidat svou osobní sázku na hit, pak bych volil nakažlivou „Strange Eyes“, rozpustilou „Alone“ nebo neodbytnou „Higher“. Ostatní však nikterak nezaostávají a výčet každého může být nesrovnatelně širší.

„Deliberate Offence“ je tedy další nahrávkou, k níž jsem se dostal náhodou, ale udělala mi svou existencí radost. A pokud nejste z těch, kteří po každém doporučení objednávají cédéčka, zkuste profil skupiny KRESTA na bandzone, písně se tam servírují v celkem štědrém množství.


Interpret:KRESTA
Album:Deliberate Offence
Počet stop:13
Délka:52:57
Rok vydání:2010
Vydavatelství:Magic Minds Records
Seznam skladeb:1. You And Me
2. Carry On
3. Deep In Your Heart
4. Down
5. Strange Eyes
6. Lost Without You
7. Where She Goes
8. Alone
9. Older
10. Higher
11. Promises
12. A Way Out
13. Wake Up


Autor článku: Topi


Komentáře:

17. 9. 2011 17:01
Rockfog
Ahoj,
take doporucuji toto CD a pred CD "DAMAGED PASSION" dalsi na www.kresta.de
Pozdrav
Rockfog

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist