Stríbrné prívesky na Darkont.cz
15. 8. 2014

Kvety Nikotínu - Vlákna

Po bratislavských Živých Kvetoch, a brněnských Květech jsem si našel další příspěvek do mého hudebního zahradnictví, komárňanské Kvety Nikotínu. Ti letos vydali svou pátou řadovou desku, nazvanou Vlákna.

Kvety Nikotínu rozhodně netrpí nedostatkem inspirace, protože na novinku se vybíralo z 25 písní, z nichž osmnáct bylo nahráno i ve studiu. Co by za to jiní dali? Na Vlákna se tedy nakonec dostalo 12 skladeb, jejichž poslech vám zabere něco kolem 40 minut. Rozhodně ale nebude jediný…

Deska totiž není “pouze na jedno použití” a poslechů vydrží desítky. Má co nabídnout, protože obsahuje ne úplně častou směs stylů, zaštítěných oním nicneříkajícím označením alternativní (chcete-li indie) rock. Díky tomu má každá skladba úplně jinou tvář a občas změní polohu i několikrát v jedné skladbě.

K bohatému hudebnímu rejstříku nutno ještě připočítat slovenské texty zpěváka Ondreje Bagina, které s celkovou pochmurnou náladou desky skvěle korespondují. Album si rozhodně nedělá ambice na pobavení publika a odpovídají tomu také témata skladeb: smrt, láska, pláč, láska, tma,...

Jasným hitem na první poslech je snad jedině skladba Koniec, na kterou kapela natočila i klip. K ostatním si ale musí posluchač najít cestu sám, což mnohdy není úplně jednoduché, protože o podbízivosti se v tomto případě rozhodně mluvit nedá. Po několika posleších se ale objevují silné melodie a hlavně hudební nápady.

Opravdu zajímavé jsou aranže jednotlivých skladeb. Kapela se nejčastěji představuje v klasickém rockovém složení, ale nechybí ani jemnější momenty s klavírem v hlavní roli, mužské sbory, nebo naopak pořádný hudební bordel. Jedním z důvodů může být také fakt, že pozici postproducenta a mixéra obsadila hvězda současné alternativní scény, Tomáš Sloboda.

Nejen on dosáhl toho, že výsledkem je výjimečná deska, kterých se v našich luzích a hájích rodí opravdu málo. Onu jedinečnost ještě potvrzuje fakt, že spolu s deskou vyšla také mobilní aplikace, která nabízí kompletní diskografii kapely a budou se zde objevovat i případné další písně kapely.


Interpret:Kvety Nikotínu
Album:Vlákna
Počet stop:12
Rok vydání:2014
Vydavatelství:Gregor Agency
Seznam skladeb:1. Biela noc
2. Slzy
3. Koniec
4. Modlitba
5. Jeseň
6. Praskot
7. Lej, lej, lej
8. Dusot nôh
9. V zrube
10. Blízko
11. Slová
12. Kus štastia


Autor článku: šrája


Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist