Reklama
20. 11. 2017

Laid to waste – Mental Decay

Je tomu rok a půl, co jsem se na tomto místě rozplýval nad minulým dílem plzeňských thrasherů LAID TO WASTE. Nyní se podíváme na jejich letošní album „Mental Decay“. Co se oproti minulému „Counterattack“ změnilo? Ale jděte… Kdo se rozhodne hrát v 21. století totální osmdesátkový retro thrash, od toho nelze čekat žádné žánrové ani jiné veletoče.

Od svého minulého zářezu odehrála kapela nespočetné množství koncertů, což je při vědomí, jakému žánru se věnuje, už samo o sobě úctyhodné a svědčí to o až překvapivé životaschopnosti žánru. Klišovité tvrzení o tom, že tím kapela získala na sehranosti, si nechám od cesty, protože už na minulém albu do sebe všechno zapadalo s robotickou přesností a absolutní sebejistotou, co kam patří. Ostatně, ani tehdy nebyli zúčastnění muzikanti žádnými teenagery. Přesto si lze pomoci jiným klišé, a to tím, že novinka přecejenom působí o něco vyzráleji. Ve většině případů, kdy se toto tvrzení používá, to znamená zpomalení, ale s tím na Laid To Waste nechoďte. Pravda, zvuk je konkrétnější a začátky praotců žánru kdesi v USA evokuje o něco méně než minulý počin, kapela vás dokonce některé riffy nechá vychutnat, aniž by vás kadencí bubenického zemětřesení musela po celou stopáž zatloukat do země, ale pokud se některé skladby jeví o nepatrný kousek klidněji, je to prostě tím, že takový nápad právě přišel, a nikoliv úmyslem muzikantů jakkoliv slevovat ze své smrtící rychlosti. Nahrávka tedy znovu odsýpá ve zběsilém tempu, je protkána kytarovými souboji, které nešetří vyhrávkami v žádné situaci (císař Josef II. by se po poslechu těchto plzeňáků už možná tolik nepodivoval množství not v Mozartových dílech), a vše samozřejmě zastřešuje klasický vysoko položený štěkavý zpěv. Zkrátka oldschool speed-thrash, jak má být.


V minulé recenzi jsem zmiňoval zahraniční kapely, které řadím do stejného ranku. Evil Invaders, Skull Fist, Dr. Living Dead. I ty ve mně, vyvolaly nadšení svými skvělými debuty. I jejich další desky byly skvělé. Ale přesto mám dojem, že v disciplíně navázání na debut poměrně jednoznačně vítězí právě LAID TO WASTE a potvrzují si u mě pozici momentální české thrashmetalové jedničky.


Interpret:LAID TO WASTE
Album:Mental Decay
Počet stop:8
Délka:32:06
Rok vydání:2017
Vydavatelství:Support Underground
Seznam skladeb:1. Reborn
2. Mental Decay
3. The Breaking Wheel
4. Blood of the Innocent
5. Bells of Return
6. The Strangler
7. Violence Be the Cure
8. Collateral Damage


Autor článku: Topi


Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist