Stríbrné prívesky na Darkont.cz
10. 5. 2012

Lešek Semelka S.L.S. - Čas vlků

Tak se to potvrdilo. Lešek Semelka je nezničitelný jako terminátor. Poslední dobou o něm sice nebylo moc slyšet, ale to bylo určitě tím, že pracoval na této desce.

Když zalovím v paměti, najdu jen zmínku o tom, že Lešek Semelka ztvárnil roli slepého věštce Teiresia v rockové opeře Oidipus Tyranus a jinak jsem o něm poslední dobou nic jiného nezaslechl. Proto mě hodně překvapilo, že vydal novou desku a to navíc pod hlavičkou S.L.S.

Sice mi trochu sklaplo, když jsem zjistil, že z původních S.L.S. je v kapele jen Semelka, ale omladina, kterou kapelu doplnil, mu nejspíš vlila novou krev do žil, což je hodně znát z koncertních videí, které jsem shlédnul.

CD má pěkně zpracovaný obal (ten si můžete vychutnat i na vinylu) a na samotné desce je osm stop. Už když doznělo třicetivteřinové intro, musel jsem prohledat booklet a najít informaci o datu nahrávání. Přestože se album točilo v září minulého roku, je to pořád ten klasický zvuk, který známe i ze starších nahrávek tohoto nesmrtelného barda.

Nezměnil ani svou epičnost, protože většina písní přesahuje šest minut. Jasným příkladem toho je hned první píseň. Ta nese název Stopy a má přes 8 minut. Má ale také úžasnou atmosféru, které vládne Lešek se svými klávesami. Píseň je navíc plná odkazů na jiné Leškovy skladby.

Nejvíc mě zaujaly písně Čas vlků a Reality show. Titulní Čas vlků je pěkná nostalgická píseň o hnutí hippies, The Beatles, komunismu, bigbítu a jiných záležitostech, se kterými se Lešek potkal. Klávesy v této skladbě mi hodně připomněly Collegium musicum s Marianem Vargou, takže jsem při poslechu vzpomínal také na jiné věci.

Do Reality show se promítá Leškův nesouhlas se současným stavem médií a politiky. Oproti ostatním písním působí hodně nekompromisně a tato ironická podoba Leška Semelky se mi hodně líbí. Texty ke třem jmenovaným napsal sám Semelka, ale dvě písně otextoval také jeho dlouholetý (nejen) kolega Pavel Vrba, kterému patří na albu píseň Pro Pavla (tento textař zemřel 7.9.2011).

Yes, tohle je comeback. Nové posluchače si tím S.L.S. nenajdou, ale ti staří si už zasloužili nějaký nový materiál a deska Čas vlků je hodně kvalitní náhrada za ty roky mlčení.

Autor článku: šrája

Darkont.cz

Komentáře:

20. 10. 2014 08:44
zbynek cuchy
chci to koupit ihned

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist