Stríbrné prívesky na Darkont.cz
11. 7. 2012

Lety Mimo – Playback

Kapela sama uvádí, že na desce je každá skladba úplně jiná a dohromady tvoří zajímavé spektrum. S tím musím souhlasit, byl jsem opravdu příjemně překvapen na naše poměry progresivním soundem a vůbec vývojem kapely.

Elektro-kytarová skupina Lety Mimo vydává své nové EP po třech letech. Album vychází jak ve formě fyzického nosiče ( k sehnání za lidových 80,- mj. na www.shopak.cz ), tak je ke stažení zdarma na profilu kapely na Bandzone.cz Kapela má se skladbami ještě další plány a to ztvárnit každou ve formě videa.

Posledním albovým zářezem bylo album akustických verzí najvětších hitů kapely. Na EP se naopak dočkáme velké porce elektroniky a najdeme tu i náznaky taneční hudby. Kapela dříve hrála svůj specifický styl, který sama nazývala spacepunk k současnému soundu, který se vzhlíží v elektro-kytarových kapelách. V tomto směru koresponduje i to, že na EP producentsky spolupracoval Tuzex ( mj. Sunshine ), který kapelu posunul kýženým směrem.


Kapela sama uvádí, že na desce je každá skladba úplně jiná a dohromady tvoří zajímavé spektrum. S tím musím souhlasit, byl jsem opravdu příjemně překvapen na naše poměry progresivním soundem a vůbec vývojem kapely. To je jenom dobře, kdyby kapela nahrála další album svého „spacepunku“, tak by asi nikoho moc nepřekvapila.

Když vezmu jednotlivé songy abecedně ( tak jak jsem je měl možnost ze stránek kapely stáhnout ), tak Anonym ( ve verzi Tuzex mix ) plně reprezentuje výše zmíněnou novou elektro – kytarovou tvář kapely. Business Plan je ještě lepší, tanečnější song s jednoduchou melodickou linkou a s ještě povedenějším textem. Lucky Loser je postavená na výborném textu. Opium je pomalejší song, který bude na živo fungovat skvěle. Titulní Playback tu máme ve dvou provedeních, verze mix je samozřejmě tanečnější a jeho normální verze je určitě největším hitem alba. A máme tu závěrečný song Sebevražedkyně, opět postavený na skvělém textu . Uvidíme jak se povede klip, ale pro mě je to druhá tutovka a hitovka alba. A to je konec vážení. Já musím konstatovat, že jsem albem příjemně překvapen. Kapela se nebála zaplout do nejistých vod elektro – kytarovek a myslím si, že dobře udělala. Na albu jsou minimálně dva tutové hity a to není málo. A pozor, to je teprve slibný začátek! Album lze volně stáhnout z profilu kapely a nebo koupit na koncertě za 80 Kč.

http://www.letymimo.com

Interpret:Lety Mimo
Album:Playback
Sestava:Lukáš "Looky" Klofec - basa, zpěv
Mirek "Cvanc" Cvanciger - kytara
Lukáš "Horst Maštěnka" Fuchs - bicí
Rok vydání:2012
Seznam skladeb:Lucky Loser
Business Plan
Playback
Sebevražedkyně
Opium
Anonym (Tuzex rmx)
Playback (Anomal Planet rmx)
Aku-sticky
Elek-tricky


Autor článku: Pigeon  Související články:  Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Annabel - rozhovor
(11. 1. 2018 - 23:13)
Komentáře ke kapelám:
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Ortel
(28. 11. 2017 - 20:55)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist