Reklama
15. 5. 2007

Lokomotiva Planet - Má krev

Shrnul bych celé album asi takto: pro milovníky tvrdšího rock hard stylu by nemělo toto album scházet v jejich sbírce..

Lokomotiva Planet je českou kapelou pohybující se více jak třináct let ve vlnách hard rocku.Za sebou mají zatím dvě alba + album zde recenzované, což je na dobu trvání kapely docela malá diskografie, což z druhé strany není na škodu, protože skladby nejsou odfláklé. Bohužel jsem neměl tu čest slyšet předchozí kusy a do ruky jsem dostal až tento počin - MÁ KREV a tady už je na něj recenze:

Vždy nebo alespoň dost často začínám s hodnocením alba po jeho zvukové stránce a protože chlapci přeci jenom už nějaký ten pátek hrají, tak vědí, že na zvuku také záleží, tím tedy chci říci po zvukové stránce je album vychytané.

A teď se vrhněme na album jako takové. Pokud jsem napsal že jde o hudební styl hard tock, tak je to opravdu těžkotonážní rock občas mísící se s rockovou baladou, což k tomuto stylu také patří a je to dost dobré zpestření, přesto mě nohy nenechávaj klidným při podupávání do taktu v rychlejších, nabustrovaných skladbách. U celého pojetí hudebního tělesa je vidno, tedy přesněji řečeno - slyšno, sladěnost, souhra a ladnost v každé skladbě. Při poslechu prvních skladeb jsem mírně poznával vliv amerických hard n blues kapel, což mě trochu utlumilo, pak se vše obrátí ve vlastní pojetí.

Mam raději vlastní tvorbu, nežli kopírku něčeho nevlastního. V patnácti setech, které album obsahuje jsou pouze dvě skladby, které mě takto navodily, vše ostatní je 100% myšlenka a projev LOKOMOTIVA PLANET, samozřejmě občas se stane že vymyslíme něco, co už někdo hraje, aniž bychom o tom věděli. Dost keciček a omáčky - zpět k albu.

Nesmím pozapomenout i na drobnost a tím je čeština, LOKOMOTIVA PLANET zpívají česky, samozřejmě to není v rockové hudbě nic neobvyklého, přesto by se nemělo pozapomínat na fakt, zda kapela zpívá ve svém jazyce nebo ne. Pokud ano, je to klad.

Textová stránka mě skoro celá vyhovuje, procítěné, oduševnělé, nápadité - krom sranda skladeb, ale nemůžeme bejt stále jen vážní, občas se to chce i zasmát, takže na festech - jako je například Rock For People bych LOKOMOTIVA PLANET uvítal mnohem raději, nežli některé kapely, které opakovaně na tomto festivalu vystupují. Jestli bude nějaký pořadatel tohoto festivalu tuto recenzi číst, nestyďte se kluky pozvat na tenhle fesťák, určitě tam patřej.

Shrnul bych celé album asi takto: pro milovníky tvrdšího rock hard stylu by nemělo toto album scházet v jejich sbírce..


Interpret:Lokomotiva Planet
Album:Má krev
Počet stop:15
Délka:63 minut
Seznam skladeb:VSTÁVEJ
ČÍ JSI
MÁ KREV
PÁLÍ OČI
MÁŠ JÍT
POD VODOU
STO STÍNŮ
SOUSOŠÍ
LŽOU
NETOPÝR
NEJÍ NESPÍ
LALÁNEK
BLUES, WHISKY, HARLEY DAVIDSON
VEČER
KRISTÝNKA


Autor článku: Alan Rohan  Související články:  Komentáře:

5. 9. 2010 12:09
Sice píšu pozdě, ale Lokomotiva planet a jejich CD Má krev, se ni dostalo do ruky až ro(c)k po vydaní. Nutno říct že toto CD je našlaplý. Včera jsem je viděl v Lázních Libverda na charitatývní akci Rock pro Raspenavu a byly dost dobrý.... Už se těším na nový CD, který by mělo vyjít do konce letošního ro(c)ku.
23. 5. 2007 22:21
Red Meat | rm@centrum.cz
Joooooooooooooooooooo! Je to fakt bomba!!! Už ho mám ve doma;)

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist