Stríbrné prívesky na Darkont.cz
30. 8. 2015

Longital - A to je všetko?

Slovenské duo Longital si udělalo jméno hlavně kvůli nápadité kombinaci folkového písničkářství a elektroniky. Příznivci těchto experimentů ale můžou být po poslechu novinky A to je všetko? zklamaní, Longital se zde totiž představují v akustickém kabátu.

Longital se ke svým starším písním vracejí poměrně rádi. Na kontě mají například sbírku remixů svého debutového alba Výprava nebo živou nahrávku Long Live! Letošní nahrávka v této tradici pokračuje, nabízí totiž nové verze vybraných skladeb z předchozích tří řadových alb.

Duo se od své typické tváře oddálilo natolik, že místo vrstvení zvuků, hluků a hlasů nahrálo naprostou většinu desky naživo. Stalo se tak v renomovaném studiu Jámor Ondřeje Ježka, který si na albu také zahostoval. Longital se chtěli co nejvíce přiblížit atmosféře na koncertních pódiích, která je postavená z určité části také na improvizaci a vzájemném hudebním nacítění.

Jedním dechem nutno doplnit, že toto předsevzetí bylo vyplněno. Pomohla tomu jistě skutečnost, že k Shině a Danielu Salontayovi se po třinácti letech vrátil také bubeník Marián Slávka (také IMT Smile nebo Talent Transport). Ten pamatuje ještě časy, kdy kapela nesla název Dlhé Diely a právě i na tuto dobu se na A to je všetko? vzpomíná, protože muzikanti na desku zařadili také píseň Vlak z alba September, debutu Dlhých Dielů.

Přestože byla deska nahraná v triu a naživo, má dostatečně plný zvuk a na stýskání po elektronice není čas. Ona deska vlastně úplně stoprocentně akustická také není, velké slovo tu mají například kytarové efekty. Stopáž alba je sice více než hodinová a určité pokrácení by tedy možná úplně na škodu nebylo, o žádné vatě se zde ale mluvit nedá.

Od svých původních verzí se skladby na A to je všetko? samozřejmě více či méně liší. Z novinky ale, nejen kvůli akustickému pojetí, ze všeho nejvíce čiší přirozenost. Longital zní tak trochu jako z jiného světa: vůbec nevnímají aktuální trendy a jejich tvorba je tedy v aktuální hudební nabídce příjemným zjevením.


Interpret:Longital
Album:A to je všetko?
Počet stop:11
Délka:1:09:06
Rok vydání:2015
Vydavatelství:Slnko Records
Seznam skladeb:01. Som modré more
02. Anjel môj
03. Na horu a dolu
04. Von von
05. Na mori
06. Vlak
07. Modrý plyn
08. Mraky draky
09. Zlatá
10. Bránou
11. A to je všetkoAutor článku: šrája  Související články:  


Darkont.cz

Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist