Stríbrné prívesky na Darkont.cz
22. 1. 2017

Lord - Čekání na jaro

Mám tu před sebou poslední počin klatovské partičky LORD s názvem Čekání na jaro. Tahle parta mne neskutečně baví. Každý její počin je jiný a přesto je to stále LORD. Po cd Tisící poschodí jsem zvědav, čím mě zas překvapí.

Booklet již tradičně velmi slušivý a do detailu vyladěný, nechybí texty. Veškeré informace O všech, kteří se na tomhle cd podíleli. Včetně fotografií.

Cd obsahuje 10 písní, jež by mněli evokovat 4 roční období. Začíná se vypalovačkou Ve stínu kyvadla, po ní se vrátíme do klidnějších vod Při podzimu životu. Ale jen zdánlivě zpěv a solová kytara zní naléhavě, takže nás v klidu nenechá.

Přichází titulní písnička Čekání na jaro. Tuhle písničku si dovedu představit v rádiu, kde by se určitě velice dobře uchytila. Další písně nám ukazují tu tvrdší polohu Lordu - Cikánské léto. Změna rytmu.

Druhou polovinu otvírá song Padaly hvězdy, což je pěkná balada, která se svým provedením odtrhuje od klasických bigbítových ploužáku.

Následuje zas další z rychlejších - Elegie z hadru, kde LORD zabíhá k dnešnímu populárnímu crossoveru střídáním rychlých a pomalejších poloh.

Zima na zadních hamrech. Tento song zůstává v nastavené poloze. Velkej Johny, to je předposlední písnička a ta dává opět vyniknout kytarám, které jsou po celé trvání tohohle cd pěkně nabroušené. Závěr patří písni Noc v Paříži, což je opět pomalá píseň, která dá vyniknout i hostu na tomhle cd.

Na závěr, nedá mi to nepřirovnat, tuto desku k minulému cd. Čekání na jaro je syrovější, tedy přímočarý rock jak má být.

Výborný texty a zvuk a za mě - budu se znova opakovat - kytary a zpěv. Pod řadou těchto superlativů je podepsán Miloš Bešta. Abych jen nechválil, pro mne je mínus, že nikdo z kapely nepřispěl autorstvím hudby, CD mě baví a tak určitě bude častým návštěvníkem mého přehrávače.


https://www.youtube.com/watch?v=5DJnYWahndw&feature=share


Autor článku: zdenek svoboda  Související články:  Komentáře:


 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Ortel
(28. 11. 2017 - 20:55)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist