Stríbrné prívesky na Darkont.cz
8. 9. 2017

Lord rock Klatovy

Skupina Lord pokřtila na domácí půdě CD – Čekání na jaro... V rámci vystoupení proběhl křest nového CD ,,ČEKÁNÍ NA JARO". Jako své hosty si kapela přizvala spřátelené kapely Ukradený Vjecy a pražskou rockovou legendu TAM. Atmosféru zpříjemnila začínající třináctiletá zpěvačka Kika.

V rámci Hudební středy proběhl 30. 8. 2017 na náměstí v Klatovech křest alba Čekání na jaro skupiny Lord. Tyto středy pořádá město Klatovy během prázdnin již několik let. Obyvatelé Klatov si přijdou na své, vstupné je zdarma. Za to patří dík MKS Klatovy. Akce začala v 18:00 hod úvodním slovem moderátora a dvěma autorskými skladbami mladé zpěvačky Kiky. Čas ukáže, zda se dostane do popředí pop music. Je třeba ocenit její odvahu vystupovat na veřejnosti před davem rockerů, kteří chtějí slyšet jinou tvorbu. Během večera vystoupila ještě dvakrát.

Jako první host odehrála svůj 45minutový set rocková partička TAM, která hraje od roku 1979. Samozřejmě jak tomu bývá, jsou z původní sestavy v kapele už jen dva muzikanti, které doplnila omladina. Nicméně jim to šlape velmi dobře. Kapela TAM je brána jako průkopník rockové scény v Česku, protože začala vkládat do rockové hudby heavy metalové prvky ranného stylu.
Po kapele TAM se představila místní kapela Ukradený Vjecy. Tato kapela umí lidi „rozhýbat“ a nabudit. Mezi vystoupeními obou kapel zazpívala Kika. Moderátor Alan Rohan udržoval obecenstvo neustále v dobré náladě svými vtípky.
Skupina Ukradený Vjecy se postarala o „rockovou smršť“. Vynikal hlavně jejich zpěvák „Strejda Fanda“, který nasadil zpěv tak dravým způsobem, že si způsobil přetlak v hlavě, až skoro omdlel. Vypadalo to, jako by dostal „mozkovou mrtvici“. Docela jsme se zalekli, ale byl to jen přetlak, takže se pokračovalo dále do 20:20 a náměstí vřelo.

Očekávánou skupinu Lord přivítalo na náměstí 500 nadšených lidí. Skupina Lord byla založena v roce 1988, muzikanti pocházejí z Klatov, takže nejsou žádnou neznámou. Chlapci začali hrát ve 20:30 h a vsadili na jistotu. Zahráli skladby ze všech svých alb, která dosud vydali. Po osmi skladbách kapela zakončila první polovinu svého vystoupení a začala křtít nové CD. Celým večerem provázel moderátor Alan, který vyzval mistra zvuku Pavla Broma (StudioEx Avik) a producenta projektu Miloše Beštu (Asmodeus), aby CD pokřtili. Jak jinak než "šampaňským“ páno vé polili nosič a poděkovali kapele za krásných 30 let na scéně a popřáli dalších 30 stejně úspěšných let. CD letělo k divákům jako poděkování a následovala skladba Čekání na jaro (mistrovská rétorika autora slov Jana Petrička). Do tzv. policejní hodiny zbývalo ještě necelých 45 minut, takže se kapela předvedla to nejlepší co umí, aby posluchači měli co vnímat a vstřebávat ještě několik měsíců po tomto vystoupení. Během svého vystoupení členové skupiny rozdávali dárky fanouškům. Mezi skladbami moderátor rozdával a rozhazoval ještě trička a alba Lordů, která si po závěrečných tónech mohli diváci nechat podepsat. Prostě show ve velkém, 30 let je 30 let! Z vystoupení byl pořízen i videozáznam pro regionální Tv FilmPro jako vzpomínka, kterou si můžou fanoušci pustit ze záznamu i po několika letech. Byla to velmi dobrá akce na závěr srpna.

Poděkování : M.K.S. Klatovy za podporu a ochotu akci uskutečnit, David Ďoubal, Josef Kadera, Tv FilmPro - Pavel Kalista, Zvuk - XXL systém – Karel “Tazzy“ Mařák, Viktor Koubík, Restaurace Mazda, Generali - Helena a František
Moderoval a lidi bavil - Alan Rohan, Foto - Rosťa Kutěj
Speciální dík – Miloš Mešta(Hudba,produkce) Pavel Brom (Zvuk,mix), Přemysl Hass (Mastering), Jan Petričko (úžasná slova), Lucas Dio (Desing)
Hosté: František Pelíšek (klávesy), Kateřina Klailová (housle), Andrea Kohoutová (vokály), Tereza Hammerschlagová (vokály), Tereza Hrubanová (vokály), Vladimír Hořký atd.

http://bandzone.cz/lordrock

Alan Rohan
foto: Rosťa Kutěj

 

 

Foto z akce zde:
https://www.facebook.com/pg/Rockmag.cz/photos/?tab=album&album_id=1414484471950214
Autor článku: Alan Rohan


Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Annabel - rozhovor
(11. 1. 2018 - 23:13)
Ruští Blind Ivy poprvé v ČR!!
(28. 12. 2017 - 07:55)
Konec Rockmagu?
(30. 11. 2017 - 17:12)
Rozhovor s Jarkem Filgasem
(27. 11. 2017 - 19:32)
Invader a Headfire Tour 2017
(20. 11. 2017 - 12:11)
Komentáře ke kapelám:
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Ortel
(28. 11. 2017 - 20:55)
Kiss Revival Praha - Official
(3. 11. 2017 - 16:14)
3-IRON
(18. 10. 2017 - 07:40)
D. Rock
(27. 8. 2017 - 10:09)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Autodoc.cz
https://www.AutoDoc.CZ
Nejnovější kapely
Hledáme !
Hledáme redaktory, kteří by měli zájem dělat rozhovory či recenze CD.
kontaktujte nás zde...
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Máte své CD?
Vydala vaše kapela vlastní CD? A chcete aby se o něm vědělo? Pošlete nám ho k recenzi.
Kontaktujte nás!
Antikvariát:
Darkont.cz
Punkshop:
Plastelína:
Odkazy

Hudební inzerce
TOPlist