Stríbrné prívesky na Darkont.cz
6. 3. 2017

Loretta - rozhovor o kapele i Babským Rockfestu

Letošní ročník Babskýho Rockfestu se rozjíždí. "MDŽ aneb ženy ženám", ale potom také "S vopicí na zádech." S kapelou Loretta, v níž hrají pouze ženy, a která za tímto Rockfestem stojí si povídal Zdeněk Svoboda.


Po vánoční odmlce je tu opět pokračování Babskýho Rockfestu. Opět v režii Loretty?

 

V režii Loretty to je a bude vždy, protože to celé vymyslel náš manažer Jirka Regent, který dělá promotéra tohoto fesťáku.

 

Obměnilo se v letošním ročníku Babskýho Rockfestu složení kapel?

 

Festival je putovní a bude se obměňovat pravidelně. Chystáme se oslovit další „babské“ kapely ze Slovenska, Maďarska, Anglie a v roce 2018 i z Japonska. A samozřejmě budeme hledat i nové u nás. Ale všechny kapely, které si na Babským Rockfestu už zahrály, se tam budou průběžně vracet, pokud budou mít zájem.

 


Kde bude první letošní festivalová zastávka?

 

V pražském Vagonu, a to 8. 3., proto nese podtitul „MDŽ aneb ženy ženám“. Už se tam moc těšíme, hrajeme tam tradičně a moc rády. Je tam výborný zvukař a sympatický tým. Navíc si tam zahrajeme s kapelou K2, což je dívčí banda, se kterou máme tu čest hrát poprvé, takže jsme na ně zvědavé. Sestavu doplní Dona Michellé z ostravské Kaprioly se svým sólovým blokem.

 

Plánujete prý na tuto akci pro ženy vstup zdarma!

 

Samozřejmě, to vyplývá už z toho podtitulu „Ženy ženám“. Chtěly jsme si vzhledem k datu koncertu udělat trošku srandu z bolševiky zprofanovaného svátku a holky i dámy potěšit. Ale nejen je! Pánové, klub narvanej krásnýma babama přece udělá radost i vám, ne?

 


 

Další koncert v Praze vás čeká 18. 5. v Modré Vopici. To bude opět Babskej Rockfest?

 

Kdepak! Chceme mít okolo sebe taky někdy pořádný chlapy, a to pánové z Pop Killers a MetalCraft, kteří s námi na téhle akci zahrají, rozhodně jsou. Ale jedna babská kapela se tam přece jen představí. Bude to velké překvapení - první živé vystoupení zbrusu nové babské kapely Furie, o které už se začíná mluvit. Zpěvák Pop Killers Vlasta Zahrádka pro tento společný koncert vymyslel velmi přiléhavý název „S vopicí na zádech“. Bude to určitě těžkej nářez!


 

Takže máte do budoucna další parťačky na Babskej Rockfest?

 

Určitě! Věříme, že si Furie s námi v budoucnu ještě mockrát zahrají.


Dona Michellé

 

Na podzim jste prý točily ve studiu Citron. Co přesně?

 

Natočily jsme tam podklady ke čtyřem novým písním, které teď dokončujeme. Snažíme se držet tu nejvyšší možnou úroveň, proto se na skladbách stále pracuje. Taky konečně připravujeme nové klipy. Jde to sice pomaleji, než jsme čekaly, ale nebojte! Dočkáte se.


Dona Michellé

 

 

Nějaká další návštěva studia je plánovaná?

 

Samozřejmě, ještě jednu novou skladbu budeme dotáčet, tentokrát ovšem v Brně. Konečně pomalá skladba! Od dob Bohužel, což je náš jediný klasický ploužák na desce, jsme nic pomalého nesložily. Až teď. Věříme, že se máte na co těšit! A možná bude těch novinek nakonec tolik, že vydají na zcela nové CD Loretty.

 


Dona Michellé

 

Kde vás fanoušci Loretty kromě Babskýho Rockfestu mohou ještě vidět?

 

Na spoustě míst. Něco už je u nás na webu loretta.cz a něco se teprve konkretizuje a domlouvá. Namátkou bychom zmínily určitě Doupě Music Fest v Humpolci (10. 6.), stejný den ještě Rokytná fest, pak Litovelský otvírák (12. 8.), ze kterého přejíždíme rovnou na pódium Rockových Třtěnic, kam už se moc těšíme.

Potom pojedeme na konci léta minišňůru s havířovskou kapelou Bastard, kterou jsme s nadsázkou společně nazvali „Krásky a zvířata“.

No a třešnička na dortu nás čeká na podzim! Chystáme totiž společnou sérii koncertů s fenomenální zpěvačkou Janou Uriel Kratochvílovou a její kapelou Illuminatica.

 

Loňskej Babskej Rockfest měl úspěch, přeju ho tedy i tomu letošnímu a těším se někdy opět s Lorettkami na viděnou!


kapela K2

Autor článku: zdenek svoboda






Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Ortel
(28. 11. 2017 - 20:55)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:





TOPlist