Stríbrné prívesky na Darkont.cz
29. 1. 2017

Lucio Manca - An Old Man's Sad Story

Italové hudbu umí, a to není jen můj osobní názor. Důkazem jsou různé pěvecké osobnosti a skupiny pocházejí z Apeninského poloostrova, které se proslavili po celém světě. Multiinstrumentalista LUCIO MANCA pochází sice z ostrova Sardinie, (mj. náleží k Itálii), ale jeho cit pro „canzoni“ – „písně“ a – „composizione“ – kompozici je více než působivý. Důkazem je jeho druhé album „AN OLD MAN´S SAD STORY“ vydané 18. prosince loňského roku.

Kdybych měl shrnout jeho hudební karieru, tak bych začal tím, že už v šesti letech začal cvičit na basové kytaře. Už v jedenácti založil svou první kapelu. Pak se objevil ve skupinách ZYRO, která byla Dream Theater Tribute. Poté v Bremys, Solid Vision, Dominici a v poslední době v heavy metalových Raven Lord. Jeho sólová tvorba však začala na konci roku 2012. To se začal věnovat své vlastní tvorbě a v roce 2013 vydal své první sólové album „EVERYBODY NEEDS AN ANGEL.“ V roce 2016 vydal své druhé album, které dostalo název „AN OLD MAN´S SAD STORY.“ K této novince jsem se dostal minulý týden a snažil jsem se jí poslechnout nejméně třikrát, abych vám mohl předat všechny pocity, jak na mě album působilo. 

 

 

Album představuje 14 rozmanitých skladeb. Každá z nich má svůj příběh. Ať už kratší nebo delší. Přesto tvoří určitý koncept. Není to čistě instrumentální album. Lucia se v některých skladbách projevil jako interesantní pěvec a schopný vládce všech nástrojů, kromě bicích, se kterými mu pomohl Garry King známý svým působeným u hudebníků jako Joe Lynn Turner a Jeff Beck. Aby Lucio ukázal, že je všestranný hudebník, usedl za bicí také, a to ve skladbách: „Sorrow“ a „No Escape.“

 

 

Celé album odstartovala příjemná a jemná „Reborn,“ která se napojila na druhý song „Mottusugoru.“ Docela jsem byl překvapen agresivní vokální linkou. K této skladbě vytvořen videoklip. (Tato skladba má i jedno osobní vtipné pozadí. Když jsem se snažil od svých japonských kolegů zjistit, co to je „Mottusugoru,“ v domnění, že to je v japonštině, zjistil jsem od Lucia, že to Sardinsky znamená Mrtvý z nitra.)

 

Následující „No Escape“ byla velmi příjemnou změnou. Hudební koncept se mi okamžitě zalíbil. Trochu jsem byl rozpačitý z toho závěru. Vokální vsuvka byla jasnou známkou toho, že i když se zdá všechno v pohodě, není úniku. Čtvrtý kousek s názvem „Out of Control“ jsem užil. Skvělý poslechový zážitek. Úžasná progresivní věc. Skvělý zvuk baskytary.

 

Další song „Servo del Rimpianto“ – Sluha lítosti byl nazpívaný v italštině. Neumím italsky, ale z emocí, které ze skladby vycházely, jsem cítil sklíčenost a smutek. Krátká minutová téměř monotónní přesto osvěžující záležitost „Human Too Human,“ mě vrátila do světa radosti.

 


 

Album rozdělila titulní skladba „An Old Man´s Sad Story.“ Už podle názvu je jasný, kam příběh této skladby směřuje. Nicméně já jsem v ní cítil naději, protože v každém smutku je špetka naděje. Měl jsem pocit, že album se přehouplo do té lepší části. Soudě podle následující skladby „Strange People Everywhere.“ Neuvěřitelně skvělá basová linka. Téměř jazz funk.

 

Devátý kousek „Never“ mi připomněla hlášku: „Nikdy neříkej nikdy.“ Tuhle skladbu jsem si však užil a rozhodně se k ní znovu vrátím. Takže nikdy? Rozhodně znovu. (smích).  Skladba „Sorrow“ byla opravdovým utrpení, alespoň tak jsem to cítil z Luciova vokálu. Ty emoce, ten žal, ten smutek, ta tíha uvnitř srdce. Bylo to cítit. Věřil jsem tomu. Konec skladby patřil opět výborné basové lince.

 

Název skladby „Wild Noize“ rozhodně odpovídá svému názvu. Je to bláznivé, psychedelické, přesto zajímavé. Mělo to své kouzlo. I když ten vokál na konci skladby bych asi vypustil. Jedna z nejlepších skladeb alba na mě působila skladba „As a Friend“ Byla to tříminutová procházka světem progresivního metalu s úžasnou basou doprovázenou téměř jazzovými bicími. Absence kláves by mohlo strhnout posluchače v domnění, že poslouchá jazz fusion. Jen škoda, že byla tak krátká.

 

Takhle užvaněnou basu jsem dlouho neslyšel. Její příběh ve skladbě „How Long“ byl však jasný a stručný a její příběh se mi líbil. Závěr patřil nejdelší a nejsmutnější skladbě celého alba. „Glorja.“ To je skutečná nálepka pro rozloučení. Jako pomalé sbohem. Opravdu smutný příběh.

 

A jaký z toho mám pocit? Album má jasný koncept. Je plné pocitů, do kterých se můžete ponořit a jeden po druhém uchopit. Když jsem se zeptal autora, proč dal albu název „An Old Man´s Sad Story“ i když na mě moc smutně nepůsobí, odpověděl: „Věř mi, že jsem šťastný a positivní člověk. Jen ten příběh je trochu smutný…“ Co k tomu dodat. Prostě si album poslechněte a uslyšíte sami, jaký z toho budete mít pocit.Interpret:Lucio Manca
Album:An Old Man's Sad Story
Sestava:Lucio Manca – všechny nástroje, zpěv
Garry King – bicí
Počet stop:14
Rok vydání:2016
Vydavatelství:Self release
Seznam skladeb:1. Reborn
2. Mottusugoru
3. No Escape
4. Out of Control
5. Servo del Rimpianto
6. Human Too Human
7. An Old Man's Sad Story
8. Strange People Everywhere
9. Never
10. Sorrow
11. Wind Noize
12. As a Friend
13. How Long
14. Glorja


Autor článku: Adam


Komentáře:


 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist